Мінфін закликав Раду не скасовувати автоматичне зупинення реєстрації фіктивних податкових накладних
За словами міністерства, це ставить під загрозу відшкодування ПДВ
Міністерство фінансів закликає Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики утриматися від скасування повноцінної роботи автоматичної системи зупинення реєстрації податкових накладних з ознаками фіктивності, адже це ставить під загрозу автоматичне відшкодування ПДВ. Наразі ця Система моніторингу ризиків з ПДВ попереджує схеми і неправомірні відшкодування, які раніше призводили до мільярдних втрат з бюджету.
Про це Mind повідомила прес-служба міністерства.
«Ми вбачаємо суттєвий корупційний ризик і відновлення схем при реалізації ідеї перенесення центру прийняття рішень щодо реєстрації податкових накладних на регіональний рівень», – зазначають у повідомленні.
Наразі в системі зупинено накладних на 3 млрд грн, по яких платники не звернулися до ДФС щодо підтвердження операції. 70% від цієї суми – платники з критично високим рівнем ризику (несплата податків, відсутність працівників, за даними ДФС – замішані в схемах, тощо.). Система фактично попередила можливі втрати бюджету у розмірі 3 млрд грн. Закладений в систему алгоритм виконує поставлене завдання та зупиняє реєстрацію “схемних” податкових накладних, які складають левову частку усіх зупинених податкових накладних.
Також міністерство зазначило, що повернення до ручного зупинення реєстрації податкових накладних – це зрив автоматичного відшкодування ПДВ. Наразі, кожна накладна, що пройшла систему ризиків, гарантує реальність операції.
«У разі скасування роботи системи зупинення реєстрації накладних, в середньостроковій перспективі, відшкодування ПДВ в автоматичному режимі без додаткових перевірок стане неможливим. За таких умов буде повернута відповідальність за протиправні дії третіх осіб», – зауважує Мінфін.Оновлені критерії оцінки ступеня ризиків, які можуть служити причиною для зупинки реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування (НН/РК).
Нагадаємо, що наказ Мінфіну від 21 липня №654 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня №567» вступив в силу 12 серпня.
Наказом № 567 затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі.
Також скасування роботи системи призведе до зменшення росту надходжень ПДВ до бюджету. Результат роботи системи – значний ріст нарахувань з ПДВ. Якщо роботу системи буде скасовано, конвертаційні центри знову почнуть працювати в значних масштабах, використовуючи схеми з фіктивним ПДВ. На початку року, ці суми доходили до 1 мільярда гривень на місяць.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].