Кабмін спільно з МВФ проводить верифікацію ціни на газ для населення

Кабмін спільно з МВФ проводить верифікацію ціни на газ для населення

Спеціалісти перевіряють формулу утворення ціни на газ

Кабмін спільно з МВФ проводить верифікацію ціни на газ для населення
Фото Shutterstock

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про проведення урядом спільно з Міжнародним валютним фондом верифікації ціни на газ для населення. Про це він заявив під час 14-ї щорічної зустрічі «Ялтинської європейської стратегії» (YES).

«Ми вважаємо, що ціна на газ має формуватися відповідно до ринку газу і відповідної формули. Головне, щоб формула була справедливою. Зараз наша технічна служба працює над тим, щоб зробити верифікацію формули формування ціни газу», – зазначив прем’єр.

Як вже розповідав Mind, перший заступник глави МВФ Девід Ліптон вважає, що ціни на газ в Україні дуже низькі в порівнянні з сусідніми країнами.

«Ціни на газ в Україні дуже низькі в порівнянні з сусідами. І, нарешті, якщо Україна хоче мріяти про енергетичну незалежність, вона повинна інвестувати в інфраструктуру, що можливо лише за умови, коли ціни на газ відображають розвиток подій на ринку», – сказав Ліптон.

Також Ліптон відповів на питання про те, що уряд України відкинув ідею підвищення цін на газ з 1 жовтня.

«Рішення деполітизувати цей процес шляхом застосування автоматичної формули має вирішальне значення, і ми очікуємо, що уряд буде дотримуватися цього зобов'язання. Одним з основних досягнень цієї програми реформ стало введення автоматичного підвищення тарифів на газ відповідно до ринкових змін», – сказав Ліптон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті