Захворіло у світі
13,323,530
Померло у світі
578,628
Вилікувалось у світі
7,399,310
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
Як боротися з російською агресією: армія США видала посібник, де описуються події в України

Як боротися з російською агресією: армія США видала посібник, де описуються події в України

Російська гібридна війна в Україні розглядається як нове явище в світі військових стратегій

Як боротися з російською агресією: армія США видала посібник, де описуються події в України
фото Shutterstock

Армія Сполучених Штатів видала посібник зі способів протидії російській агресії, в передмові до якого описуються події в Україні, зокрема окупація Криму та військове вторгнення на сході України.

Посібник можна знайти у вільному доступі на сайті PublicIntelligence.

У керівництві описуються методи російської гібридної війни – наголошується, що це нові методи, щодо яких слід напрацювати способи протидії. У посібнику зібрані фото російської військової техніки з описом її характеристик.

«В березні 2014 року Росія окупувала Крим за допомогою спецназу в практично безкровній операції. Потім спецназ на Донбасі взяв під контроль місцеві органи влади, розпалюючи ситуацію і провокуючи проросійські заворушення.

У наступні кілька місяців українські військовослужбовці та волонтерські загони відбивалися досить успішно і витіснили сепаратистів до самих кордонів з РФ. Однак потім все змінилося – Росія ввела в Україну регулярні війська, які в кількох місцях взяли в оточення українські загони, і розгорнула військові дії з залученням важкої техніки, в результаті чого загинули сотні українських військовослужбовців, а українська антитерористична операція зависла на межі поразки.

Америка не стикалася з цим типом конфлікту протягом цілого покоління і повинна трансформуватися, щоб боротися і перемагати в складній маневреній війні. Минуло багато років з часів воєнних дій в Іраку чи Афганістані. У наших молодших керівників, як офіцерів, так і рядових, все менше і менше бойового досвіду. Наше обладнання було розроблено для боротьби з заколотниками, а не з потенційно сильнішим противником», – ідеться в посібнику.

У підручнику також описуються слабкі місця російських військових. «У солдатів призову не вистачає мотивації, хоча російська армія стає більш професійною. Тактичне лідерство формальне, слабка логістика, авіа та артпідтримка може бути потужною, але неточною», – наголошується в книзі.

Нагадаємо, США  можуть прийняти рішення про постачання зброї Україні для протидії російській агресії. Зокрема, представник Білого дому заявив, що питання про передачу оборонної зброї Україні наразі опрацьовується.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті