Тимченко: Рінат Ахметов не одержував жодного долара дивідендів від ДТЕК з 2014 року
За словами гендиректора ДТЕК, отримані кошти компанія інвестує у власний вугільний бізнес

Генеральний директор “ДТЕК” Максим Тимченко розповів, що компанія не виплачуватиме дивідентів своїм акціонерам доки не буде виплачено 50% банківського боргу. Навіть Рінат Ахметов не одержував дивідентів від ДТЕК з 2014 року, заявив Тимченко в інтерв’ю виданню НВ Бізнес.
“Як відомо, ми реструктурували наші заборгованості. Це був цивілізований, європейський вихід зі складної ситуації, викликаної тим, що відбувається в країні. Відповідно до цих домовленостей, до тих пір, поки ми не виплатимо 50% нашого банківського боргу, заборонені виплати дивідендів акціонерам. Якщо у нас сформований прибуток в “Павлоградвугіллі”, ми маємо можливість виплатити дивіденди на керуючу компанію, яка в подальшому ці гроші інвестує в теплові електростанції і так далі. Це перерозподіл капіталу всередині компанії ДТЕК. Але Рінат Ахметов не одержував жодного долара дивідендів за ці роки”, – розповідає Тимченко.
За його словами, отримані кошти компанія інвестує у вугільний бізнес та енергоблоки.
“Перш за все, інвестиції в наш вугільний бізнес. І порядок інвестицій в цьому році понад 4 млрд грн. Далі – наші енергоблоки. Навіть незважаючи на складну ситуацію, ми закінчуємо реконструкцію двох енергоблоків в цьому році. Це найважливіша робота, яка продовжує на 15 років роботу цих блоків і зміцнює надійність енергосистеми. Ми інвестували гроші в переклад блоків з вугілля марки А на марку Г. Це ті ключові інвестиції, які ми робимо”, – зазначає генеральний директор ДТЕК.
За його словами, завдяки інвестиціям компанії у власний вугільний бізнес, за 12 років вдалося підвищити видобуток з 10 млн тонн до 20 млн тонн вугілля на рік.
“Я повинен відзначити, що сьогодні у нас не така критична ситуація з вугіллям марки Г тільки тому, що більше $2,5 млрд ми інвестували протягом 8 років в наш вугільний бізнес. “Павлоградвугілля” виробляє 20 мільйонів тонн вугілля в рік. Це левова частка в Україні. 12 років тому він добував 10 мільйонів. І за ці роки ми збільшили обсяг видобутку в 2 рази. Будь-який фахівець у вугільній галузі підтвердить – це величезні інвестиції”, – наголосив Тимченко.
Варто зазначити, що відповідно до системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, 29 травня 2017 року на загальних зборах акціонерів “ДТЕК Дніпроенерго” було прийнято рішення виплатити 1,14 млрд грн дивідентів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].