У ЄС створять загальноєвропейську прокуратуру для боротьби з фінансовим шахрайством

У ЄС створять загальноєвропейську прокуратуру для боротьби з фінансовим шахрайством

Європрокуратура зможе заморожувати активи й арештовувати підозрюваних в інших країнах

У ЄС створять загальноєвропейську прокуратуру для боротьби з фінансовим шахрайством
фото Shutterstock

Депутати Європарламенту підтримали пропозицію про створення європейської державної прокуратури для боротьби з шахрайством у фондах ЄС і для захисту грошей платників податків. Про це повідомляє видання NewEurope.

Європейська прокуратура (EPPO) буде відповідати за розслідування, переслідування і притягнення до суду осіб, які вчинили злочини проти бюджету ЄС, таких як шахрайство проти структурних фондів ЄС, або масштабні транскордонні махінації з ПДВ.

EPPO дозволить забезпечити швидкий обмін інформацією, скоординувати поліцейські розслідування, здійснювати швидке заморожування і вилучення активів, а також арешти підозрюваних через кордони.

Європрокуратура буде тісно взаємодіяти з Європейським агентством з кримінального правосуддя Eurojust і співпрацювати з OLAF (Управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству) в боротьбі з шахрайством ЄС, йдеться в прес-релізі Європарламенту.

Дотепер тільки національна влада могла розслідувати і переслідувати шахрайство, пов'язане з фонами Євросоюзу, але її юрисдикція закінчувалася на національних кордонах.

OLAF, Eurojust і Europol тепер зможуть отримувати мандат на проведення кримінальних розслідувань щодо шахрайства.

Нагадаємо, наприкінці липня у Греції арештовано «бога кіберзлочинності» росіянина Олександра Вінніка, якого підозрюють у відмиванні $4 млрд за допомогою біткойнів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті