У київському метро Wi-Fi більше не буде
Раніше Mosquito відповідав не тільки за Інтернет у метро, а і за відеоспостереження

Проект з будівництва мережі швидкісного Wi-Fi в київському метро заморожений. Про це пише LIGA.net.
Мережа компанії Mosquito Mobile на 12 центральних станціях і п'яти перегонах продовжує працювати, але вже без показу реклами. Перед підрядниками і бюджетом накопичилися борги. Національна комісія з питань регулювання зв'язку через суд розпочала процес анулювання ліцензії на Wi-Fi частоти.
Як повідомили в прес-службі відомства, позов був ініційований після отримання повідомлення від ДФС про те, що оператор не платить податки. Підрядники Спейс Ай Ті і Вінником Україна починають вигравати перші суди щодо примусового розрахунку за надані послуги.
«Я не в курсі всіх деталей, але знаю, що банківські рахунки були заморожені», – розповідає один зі співрозмовників редакції, знайомий зі станом справ у оператора.
Причина заморозки проекту – припинення фінансування. Нагадаємо, власник Mosquito – Олександр Адаріч, співвласник визнаного неплатоспроможним Фідобанку. Про запуск Wi-Fi на перших станціях київської підземки два роки тому урочисто оголосив мер столиці Віталій Кличко. Проект Mosquito Mobile переміг у міському конкурсі ще в 2014 році. Крім швидкісного інтернету, його завданням було забезпечення відеоспостереження в метро.
Передбачалося, що мережа на всіх станціях запрацює до кінця 2016 року. Але цього так і не відбулося. У минулому році Mosquito пробував заробляти на рекламі перед підключенням до мережі. Цього року реклама зникла. Як повідомляє співрозмовник, близький до оператора, він перестав продавати розміщення реклами в тому числі і тому, що половина команди вже розбіглася. Продавати нікому.
Коментар від Mosquito небагатослівний: працюємо, підтримуємо мережу, шукаємо фінансування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].