Нобелівську премію з хімії вручили за розвиток кріоелектронної мікроскопії
Ці дослідження можуть зробити революцію в галузі фармакології та медицини

Нобелівський комітет присудив премію з хімії трьом науковцям: швейцарцеві Жаку Дюбоше, американцеві Йоахіму Франку і британцеві Річарду Хендерсону за розробку методу детального вивчення біологічних процесів на клітинному рівні, повідомляє ВВС.
Кріоелектронна мікроскопія – метод, що дозволяє спростити процес отримання зображення біомолекул.
Вчені вважають, що це справжня революція у вивченні біохімічних процесів, яка може істотно вплинути на розвиток фармакології і медицини.
«Це має вирішальне значення як для розуміння хімічних принципів життя в цілому, так і для розвитку фармацевтичних препаратів», – йдеться в прес-релізі Шведської королівської академії наук.
У 2016 році премію в галузі хімії віддали Жан-П'єру Соважу, Бернарду Ферінге і Фрезеру Стоддарту «за проектування і синтез молекулярних машин».
Нагадаємо, нобелівську премію з медицини вручено американським ученим, які відкрили молекулярні механізми, що контролюють так званий «біологічний годинник» всередині живих організмів.
У вівторок були оголошені лауреати Нобелівської премії з фізики. Її отримали американські вчені Райнер Вайсс, Беррі Беріш і Кіп Торн за вирішальний внесок у детектор LIGO і за спостереження гравітаційних хвиль.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].