В США можуть заборонити ввіз морепродуктів з Китаю, які виробляють працівники з Північної Кореї

В США можуть заборонити ввіз морепродуктів з Китаю, які виробляють працівники з Північної Кореї

Купуючи такі товари, американські споживачі, самі того не знаючи, фінансують ядерну програму Кім Чен Ина

В США можуть заборонити ввіз морепродуктів з Китаю, які виробляють працівники з Північної Кореї
фото з pixabay.com

Митниця та прикордонна служба США заявляють, що готові заблокувати імпорт морепродуктів, а також інших товарі з Китаю, які були виготовлені північнокорейськими працівниками. Про це повідомляє AP.

Дослідження видання було зосереджено на морепродуктах, які на китайських заводах обробляють працівники з КНДР. Ці працівники майже не отримують зарплатню, її відразу відправляють до Північної Кореї. Це означає, що американці споживачі, які купують морепродукти з маркуванням «Зловлено в США, оброблено в Китаї» можуть несвідомо фінансувати уряд Кім Чен Ина.

Митна та прикордонні служби США заявили, що наразі перевіряють заяву, і якщо вона є правдою, «будуть проводити всі необхідні дії, і за потреби, заборонять імпорт товарів».

Міністерство праці уже визначила 12 секторів товарів, які експортує Китай та до виготовлення яких мають сосунок робітники з КНДР.

Прес-секретар Білого дому сказав, що схема північнокорейського уряду, направлена аутсорсінг праці, підкреслює чому США наполягають на обмеженні іноземних працівників з КНДР.

Китай, який входить до числа країн, які пообіцяли дотримуватись санкцій, введених ООН проти Північної Кореї, повідомили, що з наступного року не допускатимуть працівників з КНДР до роботи.

В той час як Північна Корея зіштовхується з санкціями на експортні поставки, уряд направляє десятки тисяч робітників до країн по всьому світу, які щорічно приносять країни прибуток у розмірі від 200 до 500 млн доларів. Значна частина коштів імовірно використовується на розвиток ядерних та ракетних програм Пхеньяну.

«Я не здивований, – сказав Ентоні Телботт, керівник Правозахисного центру університету Дейтона. – Північна Корея є єдиною країною з найвищим рівнем санкціонованого рабства в світі,це для них важливе джерело прибутку».

Нагадаємо, Китай, слідом за США, ввів нові санкції проти Північної Кореї. Більш того,в країні розпочався процес закриття всіх спільних з Північною Кореєю підприємств.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті