Американці купують морепродукти, виготовлені робочими з Північної Кореї – розслідування АР

Американці купують морепродукти, виготовлені робочими з Північної Кореї – розслідування АР

Таким чином американці мимоволі спонсорують північнокорейську ядерну програму

Американці купують морепродукти, виготовлені робочими з Північної Кореї – розслідування АР
скрін-шот з відео АР

Значна частина морепродуктів, які постачаються в супермаркети США, виготовляється робітниками з Північної Кореї, які працюють за кордоном, зокрема, в Китаї. Відповідне розслідування провели журналісти Associated Press.

Уряд КНДР цілеспрямовано посилає своїх робочих в інші країни для заробітку грошей, зокрема, в Китай. Там вони живуть ізольовані від світу, в тісних люмінесцентних бараках, сплять на залізних ліжках і не мають доступу ні до телефонів, ні інтернету.

Щодня організовано по парах чи групою вони ходять під конвоєм на місце роботи, де весь день обробляють морепродукти, які згодом потраплять в американські супермаркети, пише АР.

Китаю це вигідно, тому що північнокорейські робочі працюють за невелику плату.

При цьому 70% їх зарплати забирає уряд КНДР. Таким чином, американці, які купують морепродукти в супермаркеті, тим самим стаючи спонсором для уряду Кім Чен Ина та розвитку його програми ядерної зброї.

Своїми покупками вони також позаочі підтримують те що називається «сучасне рабство», навіть якщо ці робочі місця вкрай необхідні для збіднілого північнокорейського населення.

Хоча світова спільнота наклала санкції на експорт товарів із Північної Кореї, уряд країни заробляє від $200 до $500 млн на рік завдяки тому, що посилає своїх робочих працювати в інші країни.

Надходження в США північнокорейських продуктів зараз є федеральним злочином, після того як президент Дональд Трамп на початку серпня своїм указом значно посилив відповідальність за будь-яку співпрацю фізичних чи юридичних осіб із Північною Кореєю.

AP також відстежило продукцію північнокорейських робітників у Канаді, Німеччині та інших країнах Євросоюзу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло