Рахункова палата: зростання надходжень в держбюджет відбудеться за рахунок зростання імпорту, цін і девальвації гривні
Визначено також основні ризики недоотримання доходів держбюджету

Рахункова палата назвала чинники, що збільшують ризики недосягнення прогнозованого на наступний рік прискорення зростання економіки на 3% порівняно з прогнозованим на 2017 рік 1,8%.
«За оцінкою Рахункової палати, ризиками неутримання інфляції на прогнозованому рівні (зростання споживчих цін у грудні 2018 року до грудня 2017 року на 7%) є прогнозована девальвація національної валюти, подальше збільшення державних соціальних стандартів і гарантій та передбачуване підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби», – йдеться в повідомленні
В висновках палати також зазначено, що збільшення доходів державного бюджету у 2018 році передбачено насамперед за рахунок зростання імпорту, цін і девальвації гривні.
Згідно з повідомленням, надходження податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів у січні – серпні 2017 року становили 155,7 млрд грн. За оцінкою Рахункової палати, надходження цього податку в 2017 році складуть 230 млрд гривень.
Найбільшим дохідним джерелом, з часткою у 34% від загальної суми доходів державного бюджету у 2018 році, визначено податок на додану вартість із ввезених на територію України товарів. Його надходження мають скласти 297,8 млрд грн, що на 29,5%, більше від очікуваного в 2017 році обсягу.
«Проте за умови прогнозованого зростання імпорту товарів і послуг у 2018 році на 8% і девальвації середнього курсу гривні на 5,4% наявні значні ризики недосягнення передбаченого у законопроекті збільшення на 29,5% надходжень податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів», – зазначається в повідомленні
Як вже повідомляв Mind, зростання ВВП України у ІІ кварталі 2017 року по відношенню до аналогічного періоду минулого року склало 2,3% в порівнянні з 2,5% в І кварталі 2017 року, таку уточнену оцінку оприлюднила Державна служба статистики.
В середині серпня Держстат оперативно оцінив показник другого кварталу в 2,4% ВВП. У той же час уточнена оцінка зростання по відношенню до попереднього кварталу з урахуванням сезонного фактора залишилася колишньою – 0,6%.
Номінальний ВВП за минулий рік склав 2 трлн 383,182 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].