Російська контрабанда вугілля з «ЛНР/ДНР» у вересні зросла на 18%

Російська контрабанда вугілля з «ЛНР/ДНР» у вересні зросла на 18%

За місяць з Росії було експортовано понад 200 тис. т. антрациту, вивезеного бойовиками з окупованого Донбасу

Російська контрабанда вугілля з «ЛНР/ДНР» у вересні зросла на 18%
Фото: pixabay.com

У вересні 2017 року з Росії було експортовано до країни Європи близько 208 тис. тонн вугілля, нелегально вивезеного з окупованих районів Донецької та Луганської областей. Цей показник на 18% (33 тис. т) більше ніж у серпні цього року (близько 175 тис . тонн), передає Ліга.Бізнес з посиланням на дані РЖД і ФТС.

У вересні 77,8% усієї контрабанди (161,4 тис. тонн) припало на чотири російські фірми: Компанію Газ-Альянс, Петролеум капітал (обидві підконтрольні Сергію Курченко), ТД Антрацит і Російський антрацит.

Як повідомлялось раніше, антрацит з окупованого Донбасу завдяки російським документам напівлегально потрапляє в Польщу, а частину доходів від його продажу отримує ватажок самопроголошеної «ЛНР» Ігор Плотницький.

Згодом Mind повідомляв, що Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський проведе перевірку за фактом постачання вугілля з ОРДЛО, а в подальшому такі постачання буде заборонено.

Нагадаємо, що раніше міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський підтвердив факт постачання в країну 11 000 тонн антрациту з окупованих районів Донбасу.

Відзначалося також, що в Україні в кінці 2016 року була розгорнута блокада залізничних шляхів, по яким постачалося вугілля з окупованих територій Донбасу. Влада заявляла, що цим постачанням немає альтернативи, і допускала можливість віялових відключень електроенергії з кінця березня. Паралельно Україна домовлялася про постачання вугілля з США і вже тоді планувала знову закуповувати його в ПАР. В кінці травня в Україну прибув перший контейнеровоз типу «Panamax» з вантажем вугілля-антрациту з ПАР.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло