Volkswagen заборонив продаж своїх автобусів, вантажівок та спецтехніки в Крим

Volkswagen заборонив продаж своїх автобусів, вантажівок та спецтехніки в Крим

Порушення санкцій може призвести до «серйозних економічних наслідків» та повної заборони ввезення даної техніки в РФ

Volkswagen заборонив продаж своїх автобусів, вантажівок та спецтехніки в Крим
фото з pixabay.com

Автодилери, які співпрацюють з Volkswagen, отримали листа із нагадуванням щодо заборони продажу в анексованому Криму вантажівок, комерційних авто на 10 та більше пасажирів, машин спецпризначення та запчастин до них. Листа було підписано генеральним директором «Фольксваген груп рус» Маркусом Озеговичом. Про це повідомляють «Вєдомості».

З 2014 року проти Росії введені міжнародні санкції, які забороняють продаж автомобілів спецпризначення та вантажівок виробництва Volkswagen, Audi, Skoda. Повідомляється, що листи із нагадування час від часу надсилаються автодилерам.

У листі йдеться про заборону як прямого продажу автомобілів та запчастин, так і через посередників. Порушення санкцій, за словами Озеговича, може привести «до серйозних економічних наслідків, в тому числі і до відмови від ввозу на територію Росії» вантажівок та автобусів на більш ніж 10 місць.

Повідомляється. що автоконцерн на території РФ випускає переважно легкові авто, а статистичні дані стверджують, що поставок забороненої техніки з Євросоюзу до Криму в 2015-2017 не було.

В той же час, продавець-консультант великого кримського автодилера повідомляє, що купити заборонену техніку в Криму можна, для цього необхідно всього лише офіційно оформити її в Москві, Новосибірську або Краснодарі. Аналогічну процедуру можна зробити і з запчастинами.

Імовірною причиною появи листів саме зараз може бути скандал із незаконними поставками турбін Siemens на півострів.

В Криму також розпочали процес імпортозаміни – розпочались поставки вантажівок та самоскидів з Китаю. 

Нагадаємо, кілька місяців тому компанія Siemens потрапила в епіцентр скандалу, коли виявилось, що концерн в обхід санкцій поставляв турбіни до анексованого Криму.

Втім, не зважаючи на розголос, Siemens готовий і надалі працювати над модернізацією російських електростанцій. А до України концерн відмовився постачати обладнання, щоб не втратити російський ринок. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті