«Було б бажання»: Росія та Крим, в обхід санкцій, купували продукцію Microsoft

«Було б бажання»: Росія та Крим, в обхід санкцій, купували продукцію Microsoft

Покупки здійснювались виключно через третіх осіб

«Було б бажання»: Росія та Крим, в обхід санкцій, купували продукцію Microsoft
фото з pixabay.com

Державні організації та компанії в Росії та анексованому Криму, не зважаючи на санкції, купували програмне забезпечення Microsoft. Про це повідомляє Reuters.

Деякі користувачі купували продукти Microsoft за фіктивними документами, використавши прогалину у здатності компанії контролювати придбання її продукції. В кожному окремому випадку, софт купувався через третіх осіб, і видання не має доказів, що Microsoft напряму продавала свої продукти організаціям та компаніям.

Повідомляється, що державні органи Росії та Криму, які підпадають під санкції, купили більше 5 000 продуктів Microsoft на суму близько $1 млн (60 млн рублів).

Зазначається, що хоч сума є і незначною, таке ПЗ є життєво важливим для багатьох організацій та компаній в Росії та Криму. Серед компаній, які постраждали від санкцій, але придбали продукти американської технологічної компанії, був «Алмаз-Антей», виробник зенітного ракетного комплексу «Бук».

Нагадаємо, голландські прокурори говорять, що саме ракета, випущена з такого ракетного комплексу, збила пасажирський літак Malaysian Airlines над східною Україною в липні 2014 року, хоча Росія і відкидає свою причетність.

Серед інших покупців, як показує база даних, зазначається «Главгосекспертиза», державне проектно-конструкторське агентство, яке займається роботою над новим мостом з Росії в Крим.

Після введення санкцій, Microsoft здійснив кроки для уникнення потрапляння продукції на заборонені ринки, але люди, які брали участь в угодах, говорять, що знайти обхід заборони реально. В червні 2016 року завод «Морьє», що базується в Криму, придбав 150 ліцензій Windows Server, SQL Server та Office у компанії «Web-Potok», зареєстрованій в Москві.

Нагадаємо, Volkswagen пригрозив своїм російським дилерам «серйозними економічними наслідками» у випадку продажу автобусів, вантажівок та спецтехніки автовиробника до анексованого Криму. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті