Китай вважає, що міноносець США порушив його морський кордон

Китай вважає, що міноносець США порушив його морський кордон

В США підкреслили, що не визнають «надмірних морських претензій» Пекіна та його спроб обмежити свободу судноплавства в стратегічних водах

Китай вважає, що міноносець США порушив його морський кордон
фото US Navy

Американський ескадрений міноносець проплив поблизу островів в Південно-Китайському морі, які належать Китаю, навіть попри спроби американського президента Дональда Трампа співпрацювати з китайської стороною щодо боротьби з ядерними та ракетними програма Північної Кореї. Ця операція стала спробою Вашингтону протистояти намаганням Пекіну обмежити свободу судноплавства в стратегічних водах. Про це повідомляє Reuters.

Американські посадовці заявили, що їх військовий корабель «Шафі» здійснив звичайні маневрені операції, які мали на меті оскаржити «надмірні морські претензії» поблизу Парасельських островів, через які Китай має територіальну суперечку із сусідами.

 «Китай негайно відправив військово-морські судна та військові літаки для розслідування та ідентифікації, а також попросив корабель покинути територію. Китай продовжуватиме застосовувати всіх необхідних заходів для захисту суверенної території Китаю та його морські інтереси. Китай закликає США поважати суверенну територію та інтереси безпеки Китаю, поважати зусилля, які застосовують країни регіону ля захисту миру та стабільності в Південно-Китайському морі, та припинити такі неправильні дії», – заявила прес-секретар МЗС КНР Хуа Чунінг.

 На відміну від серпня, коли есмінець ВМС США знаходився в межах 12 морських миль від штучного острову, який будував Китай в південно-Китайському морі, офіційні особи заявили, що цього разу військовий корабель пропливав набагато далі.

Дванадцять морських миль визначають міжнародно визнані територіальні кордони. Запливаючи за цей діапазон США показали, що не визнають територіальних претензій.

Пентагон не прокоментував ситуацію, але сказав, що Сполучені Штати проводять регулярні операції із свободи навігації та продовжуватимуть це робити.

Нагадаємо, претензії Китаю на острови оскаржують Бруней, Малайзія, Філіппіни, Тайвань та В’єтнам. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті