Основні тези Порошенка під час виступу в ПАРЄ

Основні тези Порошенка під час виступу в ПАРЄ

Президент України виступив на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи, а також провів зустріч з її новообраним головою Стелою Кіріакідес

Основні тези Порошенка під час виступу в ПАРЄ
Фото Twitter Svyatoslav Tsegolko

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з новим президентом Парламентської Асамблеї Ради Європи Стелою Кіріакідес, а також виступив на пленарному засіданні ПАРЄ в Страсбурзі (Франція). Під час зустрічі було обговорено проблеми військового конфлікту на сході України, українських заручників на Донбасі, питання повернення Криму та Антикорупційний суд України, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з заявою Петра Порошенка, Російська Федерація, як і раніше порушує взяті на себе зобов'язання в рамках Мінських домовленостей і не хоче повертатися в міжнародне правове поле.

«Зброя також поставляється створеним Росією незаконним формуванням. Кожен день надходять все більш тривожні звістки про грубе порушення прав людини на окупованих територіях», – зазначив глава Української держави.

Він також нагадав, що тільки протягом 2017 року Україна тричі ініціювала тривалі режими припинення вогню на Донбасі, проте російські війська і їх прихильники порушували їх майже відразу.

За словами глави держави, прийнятий українським парламентом закон про створення умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей теж свідчить про готовність України досягти миру.

«Ми імплементували 95% політичного пакету Мінська. Чого ми очікуємо від Росії? Пакета з безпеки. Перш за все, припинення вогню», – сказав президент України.

В ході зустрічі Петро Порошенко також заявив, що кількість заручників на Донбасі зростає, а питання їх звільнення не вирішується.

«Не просувається і питання про звільнення заручників і політв'язнів. Не можу не згадати про Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Романа Сущенка та багатьох інших. Вже більше двох років ми боремося за звільнення 63-річного Ігоря Козловського, відомого релігієзнавця, який залишився в окупованому Донецьку , щоб доглядати за хворим сином. Також в неволі перебуває 28-річний Станіслав Асєєв, журналіст, який не боявся писати правду про життя на окупованому Донбасі ... І таких особистих історій українських заручників більше сотні. Більше того, кількість заручників на Донбасі тільки зростає «, – сказав Порошенко

Президент України також відкидає твердження політиків, які заявляють, що питання про повернення Криму Україні закрите.

«Я рішуче відкидаю твердження тих, хто говорить про Крим як про «завершену справу», – заявив Порошенко

Президент підкреслив, що трибуна ПАРЄ була створена не для закликів про умиротворення, «як і не для закликів торгуватися територіями за гроші, нафту або газ».

«Ця трибуна була створена для захисту наших основ, наших цінностей і наших принципів, і, найголовніше, для їх захисту в разі потреби. Така необхідність наступила сьогодні», – зазначив Порошенко.

Президент України також закликав демократичні сили і громадськість України об'єднатися для підготовки нового законопроекту про Антикорупційний суд.

«Зараз необхідне об'єднання всіх демократичних політичних сил і громадськості та професійна робота із залученням міжнародних експертів заради професійного напрацювання нового консолідованого законопроекту (про Антикорупційне суді – ред.) і проведення його через парламент», – заявив Петро Порошенко

Він зазначив, що висновок Венеціанської комісії щодо законопроектів про Антикорупційний суд чітко і недвозначно наголосив на неприпустимості політичного впливу на формування антикорупційного суду, тому що це буде суперечити європейським стандартам.

«Але головне завдання, яке стоїть перед Україною, – не тільки створити Антикорупційний суд, а й забезпечити справедливе судочинство в рамках єдиної оновленої судової системи. Сьогодні вся українська судова система повинна бути антикорупційною», – підкреслив Порошенко

Як вже розповідав Mind, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП затримали заступника міністра оборони України і директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони.

Посадовців підозрюють в причетності до розтрати понад 149 млн грн держкоштів при закупівлі палива для Міністерства оборони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті