В Угорщині вважають Україну порушником угоди про асоціацію з ЄС

В Угорщині вважають Україну порушником угоди про асоціацію з ЄС

Наступне засідання Ради Асоціації Україна-ЄС заплановано на грудень цього року

В Угорщині вважають Україну порушником угоди про асоціацію з ЄС
Фото: pixabay.com

Міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто заявив про свою ініціативу щодо розгляду питання порушення Україною Угоди про асоціацію з ЄС через закон про освіту. Це питання розглядатимуть на наступному засіданні Ради Асоціації Україна-ЄС.

Про це Сийярто сказав в понеділок в Люксембурзі перед початком засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, передає УНІАН.

«Від того часу, як український парламент прийняв закон про освіту, ... в сусідніх з ЄС країнах є грубе порушення прав людини. Вони відібрали право у всіх меншин використовувати їх рідну мову під час отримання освіти у віці від 10 років. Це – грубе порушення прав людини, грубе порушення прав меншин, і це грубе порушення Угоди про асоціацію. Тому на наступній сесії Ради асоціації з Україною ми повинні поставити це питання на порядок денний, щоб вирішити ситуацію, оскільки це дуже незвичайно», – зазначив він.

Раніше очікувалося, що Угорщина порушить це питання під час засідання Ради ЄС з питань закордонних справ у рубриці «різне».

Нагадаємо, що 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», положення якого (ст. 7 щодо мови освіти в Україні) викликали занепокоєння ряду країн, зокрема Польщі, Румунії, Угорщини, Греції, Болгарії. Новим законом в Україні вводиться 12-річну середню освіту, на мові освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська. Порошенко доручив Міністерству закордонних справ і Міністерству освіти і науки провести з приводу цього закону необхідні консультації з європейськими партнерами, зокрема з Радою Європи.

А пізніше, 28 вересня, міністр закордонних справа Павло Клімкін направив ст. 7 закону «Про освіту» на розгляд Венеціанської комісії. Її висновок щодо закону буде готовий до грудня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло