mind
У ключових компаній олігархів Ахметова, Новинського і Бойко можуть забрати газові ліцензії

У ключових компаній олігархів Ахметова, Новинського і Бойко можуть забрати газові ліцензії

У списку також згадані Олександр Янукович, Сергій Курченко, Юхим Звягільський та Ігор Учитель

У ключових компаній олігархів Ахметова, Новинського і Бойко можуть забрати газові ліцензії
фото УНІАН

Державна служба геології видала наказ про припинення ліцензій на розробку цілого ряду газових родовищ, які належать компаніям Ріната Ахметова, Вадима Новинського, а також оточенню Юрія Бойка та ін. Про це йдеться в наказі відомства №448 від 17 серпня.

Підставою для цього стало «порушення надрокористувачами умов користування надрами, передбачених дозволом або угодою про умови користування ділянкою надр».

Усім компаніям Держгеології надало 10 днів для усунення порушень.

У перелік компаній, ліцензії яких призупиняються, увійшли 12 компаній. У ньому фігурує Нафтогазрозробка, що входить до групи ДТЕК Ріната Ахметова. Компанія з 2015 року володіє ліцензією на розробку Хорошовський нафтогазоконденсатної площі в Харківській області, яку придбала на відкритому аукціоні Держгеології.

На додачу компанія Укрістгаз (Київ) може позбутися двох ліцензій на користування Краснозорской і Платовской площ в Харківській і Полтавській областях. Укрістгаз належить австрійській ITONS Holding GmbH. 99% цієї структури володіє San Posidanius Investments Limited з Кіпру. Наприкінці вересня у Укрістгаза змінився номінальний власник. Замість кіпріота Дімітріса Іонідіса ним став Рубен Захарян.

У компанії Азов Петролеум ЛЛС можуть забрати дозвіл на розробку невеликої Білосарайської шельфової площі, яка знаходиться в 50 км на південь від Бердянська. Доведені запаси родовища складають трохи більше 1 млрд кубометрів. Компанія не здійснює видобуток, за даними Міненерго.

Також під загрозу залишитися без ліцензій потрапила Міжрегіональна газова компанія (МГК). Вона володіє трьома ліцензіями на розробку Золотаровской, Ніжнертищевської і Сиротинської газових площ в Харківській і Луганській областей.

У Компанії Укрнефтегазразведка (Іллічівськ) припинена ліцензія на розробку Базаліївської площі (Харківська область). Компанія належить одеському підприємцю Ігорю Учителю.

У компанії Нові проекти (Київ) можуть забрати ліцензію на розробку ділянки Губокого в Криму. У 2017 році Нові проекти отримали російську ліцензію на розвідку і видобуток нафти і газу на шельфі Криму. Російський Комерсант називає цю компанію близькою до українського підприємця Сергія Курченко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті