У Чехії з'явиться свій Трамп – на парламентських виборах переміг одіозний медіамагнат Бабіш

У Чехії з'явиться свій Трамп – на парламентських виборах переміг одіозний медіамагнат Бабіш

Попри велику кількість проросійських партій Бабіш обіцяє не cтворювати з ними коаліцію

У Чехії з'явиться свій Трамп – на парламентських виборах переміг одіозний медіамагнат Бабіш
фото - сторінка партії ANO у Facebook

«Партія піратів» у Чехії з радикальними та проросійськими поглядами, якій пророкували перемогу, зайняла третє місце за результатами виборів, які пройшли в суботу, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на IDnes.

Переможцем виборів стала популістична партія ANO, заснована чеським олігархом, медіамагнатом та колишнім міністром фінансів Андрієм Бабішем, яка отримала 29,64% голосів виборців. Таким чином, ця партія матиме 78 місць із 200-місного чеського парламенту. Бабіш тепер стане новим прем’єром, але для створення більшості його партії необхідно об’єднуватися в коаліцію з іншими партіями.

На другому місці – праві євроскептики з партії «Свобода й пряма демократія», що набирають близько 11% (25 депутатів).

«Партія піратів», яка виступає проти обмежень громадянських свобод і за легалізацію наркотиків, отримала 10,79% голосів (22 депутати). Лідери цієї партії мають відкрито проросійські погляди, зокрема – у питанні Донбасу.

Право радикальна партія SPD, яка виступає за зняття санкцій з Росії і не приховує російського фінансування, має 10,64% за результатами виборів.

Комуністична партія Чехії та Моравії, яка багато місяців поспіль намагалася блокувати ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною, посіла п’яте місце з 7,76% голосів. Вона матиме в парламенті вдвічі менше депутатських мандатів, ніж мала перед цим.

Правляча нині Соціал-демократична партія Чехії, до якої належить чинний прем'єр Богуслав Соботка, набирає лише 7,27% голосів та матиме 15 депутатів у парламенті.

Посол України в Чеській республіці Євген Перебийніс вважає, що новий уряд, сформований за підсумками парламентських виборів у Чехії, цілком може виявитися проєвропейським.

«Я не схильний демонізувати партію АНО. Хоча її погляд на функціонування ЄС дещо відмінний, це досить прагматична партія, багато її членів підтримують Україну, в тому числі – чинний міністр оборони Чехії Мартін Стропницки, який нещодавно відвідував Київ. А отже, нам не слід драматизувати результати виборів», – сказав посол в інтерв’ю «Європейській правді».

Майбутній чеський прем’єр Бабіш фігурує в кількох скандалах. Його звинувачували зокрема у використанні ЗМІ, які він придбав раніше, для того, щоб критикувати та очорнити своїх опонентів. Крім того, у червні цього року його було усунуто з посади міністра фінансів через фінансові зловживання з субсидіями Євросоюзу на суму 2 млн євро. Триває розгляд справи щодо його співпраці з таємною поліцією у часи правління комуністів. Сам Бабіш відкидає усі звинувачення.

Як повідомлялося, Бабіш після виборів заявив, що не вестиме переговори про формування уряду з проросійськими партіями, які потрапили до парламенту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло