Агентство Fitch підтвердило рейтинг України

Агентство Fitch підтвердило рейтинг України

Довгостроковий рейтинг дефолту емітента України і іноземній та національній валюті підтверджено на рівні «В-»

Агентство Fitch підтвердило рейтинг України

Міжнародне агентство Fitch ппідтвердило рейтинг України на рівні «В-» зі стабільним прогнозом. Про це йдеться на сайті агентства.

Рейтинги України відображають слабку зовнішню ліквідність, високе державне боргове навантаження та структурні недоліки з точки зору слабкого банківського сектору, інституційних обмежень та геополітичних та політичних ризиків. Ці фактори збалансовані з підвищенням авторитету та узгодженості політики, прогнозом суверенного довгострокового управління погашення боргу та список двосторонньої та багатосторонньої підтримки.  

Міжнародні резерви продовжують збільшуватись до $18,5 млрд у вересні, що є найбільшим рівнем з кінця 2013 року,що зумовлено зовнішніми виплатами та використанням резидентами активів FX. Зовнішні буфери України залишаються слабшими ніж рівень «В». Збільшена гнучкість ресурсу обміну, зобов’язання в іноземній валюті та помірні зовнішні дисбаланси пом’якшують короткочасний тиск на міжнародні резерви. Валютні резерви пом’якшують зовнішню ліквідність, хоча вони як і раніше слабшають.

Україна вперше повернулась на міжнародні боргові ринки з 2013 року, розмістивши єврооблігації на суму $3 млрд. На додачу до настроїв на ринку, Fitch вважає, що продовження взаємодії з МВФ та багатосторонніми партнерами має важливе значення для підтримку доступу на зовнішні ринки.

Зростання, скоріше всього, залишатиметься слабшим ніж рейтинг «В», не зважаючи на відновлення прогнозу. Fitch прогнозує ріст на рівні 2% на 2017 рік і очікує, що зростання прищиться о 3,2% та 3,7% в 2018 та 2019 роках відповідно, за рахунок внутрішнього попиту та розширенню доступів до кредитів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті