Промисловість Китаю уповільнить темпи у зв’язку з урядовою програмою боротьби зі смогом

Промисловість Китаю уповільнить темпи у зв’язку з урядовою програмою боротьби зі смогом

Остерігаючись деціфиту через закриття заводів, окремі виробники уже підняли ціни на сталь та мідь

Промисловість Китаю уповільнить темпи у зв’язку з урядовою програмою боротьби зі смогом
Фото pixabay.com

Активність у виробничому секторі Китаю зростає дещо повільнішими темпами на фоні серйозного підходу китайської влади до боротьби зі смогом. Уряд країни попросив сталеливарні та плавильні заводи та фабрики скоротити або повністю припинити виробництво на зимовий період. Про це повідомляє Reuters.

Аналітики очікують, що офіційні показники, як і раніше, продемонструють здоровий темп розширення, який підтримує державна інфраструктура та сильний глобальний попит на китайський експорт.

Очікується, що офіційний індекс менеджерів закупівель (PMI) на жовтень становитиме 52,0 у порівнянні з 52,4 у вересні.

Жовтень стане 15-им місяцем поспіль, коли індекс перевищить позначку в 50 і залишиться другим найвищим за 5 років.

Відновлення виробництва та промислових підприємств, завдяки посиленню державних витрат, стійкому ринку нерухомості та несподіваної сили експорту, допомогло економіці покращити очікування зростання майже на 6,9% в перші дев’ять місяців року.

Прибуток для промислових підприємств Китаю у вересні зріс на 27,7%, найбільше майже за 6 років, оскільки на фоні діяльності екологічних інспекцій та початку закриття заводів у північних провінціях виникли побоювання щодо дефіциту пропозиції, тож виробники різко збільшили ціни на готові вироби, такі як сталь та мідь.

Однак у той же час ціни на сталеплавильну сировину, таку як залізна руда та коксівне вугілля, почали знижуватись через острах щодо надлишкової пропозиції.

Нагадаємо, експорт з Китаю до Північної Кореї виріс на 21% у 2017 році, незважаючи на політичну напругу в регіоні.

Як повідомлялося, Китай після 2021 року не буди ставити цілі подвоїти ВВП. Замість того він зосередиться на більш якісному та довгостроковому розширенні економіки. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті