Вугільна промисловість України забезпечує лише 71% потреб

Вугільна промисловість України забезпечує лише 71% потреб

У 2016 році Україна імпортувала 17 млн тонн вугілля

Вугільна промисловість України здатна забезпечити лише 71% потреб у вугіллі, тому в 2016 році Україна змушена була імпортувати 17 млн тонн вугілля. Про це йшла мова на презентації першого видання інфографічного довідника «Енергетика України», розробленого компанією Тop Lead разом з Американською торговою палатою в Україні.

Зокрема, дефіцит вугілля, що компенсується вимушеним імпортом, становить 27%, газу – 33%, нафти і газоконденсату – 19%, нафтопродуктів – 77%, атомного палива – 100%.

Не дивлячись на це, обсяг запасів газу в Україні становить 591 000 млн куб. м і його вистачить на 33 роки при поточному рівні видобутку. Запаси вугілля складають 34 000 млн тонн – їх вистачить на 834 роки, також при поточному рівні видобутку. Україна – №7 в світі за обсягом запасів вугілля.

Нагадаємо, в 2016 році за ініціативою міжнародних організацій і донорів Україна почала процес лібералізації системи ціноутворення на енергоресурси.

27 квітня 2016 КМУ прийняв постанову №315, яким зрівняв ціни на газ для промисловості і населення. Цим же рішенням визначено формулу ціни газу, в основі якої лежать котирування в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до Україно-словацького кордону.

3 березня 2016 НКРЕКУ прийняв постанову №289, в якій затвердив нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Відповідно до даної методології, вугільна складова в тарифі на електроенергію базується на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті