«Аграрний фонд» планує розпочати продаж мінеральних добрив

«Аграрний фонд» планує розпочати продаж мінеральних добрив

Таким чином «Аграрний фонд» хоче стримувати цінові коливання на ринку мінеральних добрив

«Аграрний фонд» планує розпочати продаж мінеральних добрив

ПАТ «Аграрний фонд» планує розпочати продаж мінеральних добрив, які були закуплені в підприємств групи Ostchem, що дозволило відновити роботу заводів. Про це повідомив голова правління товариства Андрій Радченко.

Наразі ПАТ «Аграрний фонд» має 258 000 тонн мінеральних добрив, що складає близько 15–18% від річної потреби для аграріїв України.

«Ми розпочинаємо продаж мінеральних добрив, і хочу зазначити, що Аграрний фонд виконує державну функцію – стримувати цінові коливання на ринку мінеральних добрив. Ми не плануємо спекулювати та гнатись за високою маржинальністю. Так ми поводимось на ринку борошна, і такою ж буде наша політика на ринку мінеральних добрив. Ми будемо дивитись на собівартість плюс мінімальна зрозуміла маржа – наприклад, 5%», – прокоментував Андрій Радченко.

У ПАТ зазначають, що до появи «Аграрного фонду» у 2007–2011 роках сезонне зниження цін на зерно було на рівні 20–40%. А у 2017-му сезонне зниження було біля 4,3% завдяки форвардним контрактам, що виконують стримуючу функцію. Таким чином, діяльність «Аграрного фонду» суттєво впливає на зерновий ринок країни, зокрема, допомагає стримувати цінові коливання під час жнив.

Нагадаємо, в Україні Ostchem об'єднує чотири заводи хімічної промисловості: концерн «Стірол», «Сєверодонецьке об'єднання «Азот», черкаський «Азот» і «Рівнеазот». Дистрибуцію мінеральних добрив забезпечує компанія «Украгро НПК», а транспортування – порт «Ніка-Тера».

Підприємства групи Ostchem були змушені кілька разів зупинятися і простоювати. А 7 березня 2017 року, вперше в історії української хімічної промисловості, українським хімічним підприємствам з виробництва азотних добрив групи Ostchem – в тому числі й «Рівнеазот» – повністю обмежили поставку природного газу. На ринку встановилася монополія російських виробників.

Наразі відновлено роботу таких підприємств, як «Рівнеазот» (5 липня), «Азот» у Черкасах (16 червня) і Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» (7 липня). Останній, у свою чергу, отримав першу продукцію після тривалого простою – відновлений випуск аміачної селітри.

Концерн «Стірол» змушений був припинити роботу через критичну ситуацією в Донецькій області, зокрема в Горлівці, для безпеки працівників і всіх жителів регіону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті