В Німеччині була викрита корупційна схема «омолодження» авто для України

В Німеччині була викрита корупційна схема «омолодження» авто для України

Старі авто отримували нове «свідоцтво про народження» та ввозились до України за низьким акцизом

В Німеччині була викрита корупційна схема «омолодження» авто для України

Прокуратура міста Галлє порушила кримінальну справу проти трьох посадових осіб за підозрою у підробці реєстраційних документів автомобілів, призначених для введення в Україну. Про це повідомляє DW.

Три співробітниці відомства  за грошову винагороду брали участь у корупційній схемі, умисно занижуючи вік автомобілів в реєстраційних документах, які потім ввозились до України.

Нагадаємо, минулого року в Україні набув чинності закон про зниження ставки акцизного збору на імпортні вживані авто, що мав заохотити імпорт більш нових та більш екологічних авто, що були випущені після 2010 року.

Голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко вважає, що саме на цьому базуються подібні корупційні схеми: «На автомобілі, які молодші 2010 року, з об’ємом двигуна, наприклад у 1,5 л, акциз становить 0,063 євро за кубічний сантиметр. За такий автомобіль слід платити лише 93 євро, а за таке авто старше 2010 року – вже 2225 євро».

Експерт підкреслює, що схему неможливо провернути без участі українських митників.

Корупційна схема працювала наступним чином:авто дилери, які мали на меті позбавитись старих і неекологічних авто звертались до працівниць з відомства реєстрації. В свою чергу, за грошову винагороду, жінки «знімали» із супровідних документів на машину кілька «зайвих» років. Після цього, автомобіль із виправленими документами вирушало на український кордон та ввозилось за низьким акцизом.

Наразі, слідчі виявили щонайменше 82 автомобіля з підозрілою реєстраційною документацією. Розслідування розпочалось ще в серпні. Повідомляється, що підозрюваним співробітницям відділу реєстрації загрожує покарання від 6 місяців до 5 років позбавлення волі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло