Уряд США визнав людську діяльність головною причиною змін клімату

Уряд США визнав людську діяльність головною причиною змін клімату

Урядові висновки не збігаються з переконаннями Трампа, який вважає глобальне потепління вигадкою

Уряд США визнав людську діяльність головною причиною змін клімату
фото з pixabay.com

Людська діяльність є «домінуючою причиною» глобального потепління у сучасній історії, а також приводить до змін, включно із підвищенням рівня моря та збільшенням концентрації вуглекислого газу в атмосфері. Про це йдеться у федеральній Спеціальній доповіді «Кліматична наука», яка є частиною щорічної оцінки фізичних наслідків змін клімату, передає ABCNews.

Доповідь, яка є результатом співробітництва ряду федеральних урядових агентств і була схвалений Білим домом, суперечить переконанням президента США Дональда Трампа, який вважає глобальне потепління вигадкою та «містифікацією». Крім того, за його ініціативи США вийшли з Паризької кліматичної угоди.

У звіті йдеться, що з 2014 року «з’явились докази тривалого, швидкого, спричиненого людьми потепління атмосфери і океану». Серед домінуючих причин потепління експерти підкреслюють викиди парникових газів.

На додачу до підвищення глобальної температури та зниження рівня моря, у Спеціальній доповіді зазначається «щоденне прискорення приливного затоплення» в більш ніж 25 містах США, «інтенсивне зростання кількості опадів», поширення лісових пожеж, а «раннє весняне танення та скорочення сніжного покрову» уже вплинули на водні ресурси в західній частині США.

За інформацією ООН, кількість вуглекислого газу в атмосфері Землі зростає з рекордною швидкістю, починаючи з 2016 року. Зараз кількість СО2 в повітрі сягнула найвищого рівня за мільйони років. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло