Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Ірина Луценко виступила на захист «сліпого трасту» Порошенка

Ірина Луценко виступила на захист «сліпого трасту» Порошенка

Нардеп вважає, що заяви про порушення законодавства при передачі Roshen в «сліпий траст» є необґрунтованими домислами

Ірина Луценко виступила на захист «сліпого трасту» Порошенка
Фото УНІАН

Народний депутат фракції «Блок Петра Порошенка», представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заперечує спробу мінімізації податків як мету перебудови структури переданої в «сліпий траст» кондитерської корпорації Roshen, що належить президенту.

Про це повідомляє Інтерфакс

«Компанії міжнародної холдингової структури при передачі компанії «Roshen» в «сліпий траст» не мали банківських рахунків. Будь-які заяви про порушення валютного законодавства, або перерахування будь-яких готівкових коштів з України при створенні цієї структури є необґрунтованими домислами. Просимо дуже акуратно формулювати те, що було почуто і спотворено, перекручено (в журналістському розслідуванні. – ред.)», – сказала Луценко.

Парламентарій підкреслила, що для здійснення операції з передачі в «сліпий траст» компанії Roshen необхідно було створити міжнародну холдингову структуру.

Згідно з підписаним Петром Порошенком в січні 2016 року договором, він передав свою 85%-ну частку в корпорації в незалежний «сліпий траст» (blind trust) компанії Rothschild Trust. Банк-управитель трасту має також чотирирічну довіреність на переговори про продаж активів. Президенту корпорації Roshen В'ячеславу Москалевському належить 13% через інвестфонд «Кондітерінвест», ще чотирьом топ-менеджерам – по 0,5%.

Нагадаємо, що у неділю о 20:00 за українським часом одночасно чотириста журналістів у 67 країнах опублікували свої матеріали про фінансові таємниці можновладців.

У повідомленні йдеться, що півтора роки тому Петро Порошенко був змушений пояснювати, навіщо, перебуваючи на посаді глави держави, відкрив компанію на Британських Віргінських островах.Тоді президент Порошенко заявив, що зареєстрував офшорну фірму для того, щоб передати свій кондитерський бізнес у сліпий траст.

Але з розслідування виходить, що метою створення президентського офшору могла бути  мінімізація податків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті