У Києві заборонили пересувні цирки з тваринами
У мерії нарешті переконались, що умови утримання тварин у цирках – неприпустимі

На пленарному засіданні Київської міської ради у четвер депутати прийняли рішення «Про припинення розміщення заїжджих пересувних цирків-шапіто з тваринами на території міста Києва». Відповідне рішення підтримали 66 депутатів.
У документі Департаменту міського благоустрою КМДА рекомендується не надавати погодження на розміщення таких об’єктів у столиці.
«Умови утримання тварин у пересувних цирках-шапіто неприпустимі. Звірів б'ють і морять голодом. Нерідко тварин змушують брати участь у жорстоких циркових номерах, наприклад, стрибати через палаючі обручі.У липні–серпні 2016 року в Святошинському і Деснянському районах столиці гастролював пересувний цирк-шапіто. Це викликало масове обурення і протести природоохоронних, зоозахисних організацій, а також самих киян», – зазначила співавтор відповідного рішення, депутат Київради Олеся Пинзеник.
«Утримання диких тварин у неволі допускається за наявності дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, яким є Міністерство екології та природних ресурсів України. Проте, Державна екологічна інспекція Києва при перевірках завжди фіксує в заїжджих цирках-шапіто відсутність дозволів на спеціальне використання диких тварин», – наголосив співавтор відповідного рішення, депутат Київради Сергій Пилипенко.
Крім того, Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняє створення пересувних звіринців і дресирування тварин із застосуванням насилля, але поки не забороняє діяльність пересувних цирків-шапіто. Зазначене рішення якраз покликане запровадити таку заборону.
Нагадаємо, 15 жовтня в Києві пройшов Марш за права тварин, на який вийшли близько 2000 осіб. Учасники маршу вимагали покласти край знущанням над тваринами.
Раніше, 22 червня, Верховна Рада ухвалила законопроект №5119-1 про зміни до законодавства щодо запровадження гуманного ставлення до тварин у другому читанні та в цілому. Знущання над хребетними тваринами, а також нацькування їх одна на одну каратимуть арештом до шести місяців або обмеженням волі до трьох років (раніше був штраф або до півроку арешту). Такі самі дії в присутності малолітнього каратимуть обмеженням волі на 3–5 років або позбавленням волі на той самий термін (раніше – штраф або обмеження волі до двох років).
Депутати також хочуть відстежувати кількість домашніх і безпритульних тварин та чипувати їх. Таку мету має законопроект №7220, що опублікований 20 жовтня на сайті Верховної Ради.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].