Росія і Китай разом видобуватимуть золото і дорогоцінні метали

Росія і Китай разом видобуватимуть золото і дорогоцінні метали

Початковий капітал спільного фонду для інвестицій складе $500 млн

Росія і Китай разом видобуватимуть золото і дорогоцінні метали
фото Shutterstock

Російський Фонд розвитку Далекого Сходу (ФРДС) веде переговори з китайською China National Gold Group про створення фонду обсягом $1 млрд для здійснення в Росії інвестицій у видобуток золота, міді та дорогоцінних металів. Про це повідомляє RNS з посиланням на інтерв'ю глави ФРДС Олексія Чекунова для Bloomberg на полях саміту країн АТЕС у В'єтнамі.

«Ми і China Gold створимо привабливу фінансову платформу, в якій зможуть брати участь приватні інвестори і заробляти гроші. В першу чергу ми будемо інвестувати в проекти з видобутку золота, дорогоцінних металів та міді», – сказав Чекунов.

Він зазначив, що угода може бути підписана вже до кінця 2017 року. Обсяг фонду на початковому етапі складе близько $500 млн, а перші інвестиції можуть бути вкладені в 2018 році.

ФРДС і China Gold вкладуть по $100 млн, ще $300 млн вкладуть приватні інвестори.

Повідомлялося, що Ford і китайська Zotye починають разом виготовляти електромобілі. Обсяг інвестицій в проект складе 5 млрд юанів.

Між тим надійшла інформація, що Китай контролюватиме інвестиції за кордон на всіх етапах проектів. Влада обмежує зовнішні інвестиції в нерухомість, готелі, кіновиробництво, розваги та спортивні клуби.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті