«Довгоочікуваний крок назустріч»: КНР дозволить іноземцям володіти більшою часткою в СП з китайськими компаніями

«Довгоочікуваний крок назустріч»: КНР дозволить іноземцям володіти більшою часткою в СП з китайськими компаніями

Це дасть більший доступ зарубіжним інвесторам до китайського фінансового ринку

«Довгоочікуваний крок назустріч»: КНР дозволить іноземцям володіти більшою часткою в СП з китайськими компаніями
фото з pixabay.com

Влада КНР оголосила у п’ятницю, 10 листопада, що підвищить ліміти на іноземну власність у внутрішніх китайських фінансових компаніях. Це стало довгоочікуваним кроком, який надасть більший доступ зарубіжним інвесторам до ринку фінансових послуг азійського гіганта. Про це заявив віце-міністр фінансів Чжу Гуаньяо, передає Reuters.

Ці зміни включатимуть підвищення лімітів на іноземну власність в спільних підприємствах, які займаються ф’ючерсами, цінними паперами та фондовими ринками, з 49% до 51%. Нові ліміти наберуть чинності відразу після того, як будуть прописані конкретні правила.

«Це крок у правильному напрямку. Нам треба буде побачити нові детальні правила. В Китаї завжди треба звертати увагу на те, що написано дрібними буквами, щоб побачити наскільки швидким буде процес реалізації», – сказав Кен Джаррет, президент Американської торгової палати в Шанхаї.

Представник JPMorgan зазначив, що компанія «вітає будь-яке рішення, прийняте китайським урядом, який має на меті лібералізувати свій фінансовий сектор». Китайський план зі зменшення обмежень пов’язаний із тиском західних урядів та бізнес-лобі, щоб прибрати інвестиційні бар’єри та правила, які обмежують діяльність зарубіжних компаній на місцевому ринку.

Президент США Дональд Трамп під час візиту до КНР сказав, що торгівля між двома країнами є несправедливою та потребує більшого доступу американських компаній до ринків Китаю.

«І США, і Китай матимуть квітуче майбутнє, якщо ми досягнемо рівня економічного ігрового поля. Зараз, на жаль, торгівля одностороння та несправедлива».

Нагадаємо, станом на вересень дефіцит торгового балансу США та Китаю склав $28,08 млрд. Експерти прогнозують, що профіцит Китаю з Сполученими Штатами зросте до $370 млрд в 2017 році з $347 млрд у 2016-му.

Як повідомлялось, візит Трампа до КНР посприяв підписанню угод американськими компаніями із китайською стороною на $250 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті