«Довгоочікуваний крок назустріч»: КНР дозволить іноземцям володіти більшою часткою в СП з китайськими компаніями
Це дасть більший доступ зарубіжним інвесторам до китайського фінансового ринку

Влада КНР оголосила у п’ятницю, 10 листопада, що підвищить ліміти на іноземну власність у внутрішніх китайських фінансових компаніях. Це стало довгоочікуваним кроком, який надасть більший доступ зарубіжним інвесторам до ринку фінансових послуг азійського гіганта. Про це заявив віце-міністр фінансів Чжу Гуаньяо, передає Reuters.
Ці зміни включатимуть підвищення лімітів на іноземну власність в спільних підприємствах, які займаються ф’ючерсами, цінними паперами та фондовими ринками, з 49% до 51%. Нові ліміти наберуть чинності відразу після того, як будуть прописані конкретні правила.
«Це крок у правильному напрямку. Нам треба буде побачити нові детальні правила. В Китаї завжди треба звертати увагу на те, що написано дрібними буквами, щоб побачити наскільки швидким буде процес реалізації», – сказав Кен Джаррет, президент Американської торгової палати в Шанхаї.
Представник JPMorgan зазначив, що компанія «вітає будь-яке рішення, прийняте китайським урядом, який має на меті лібералізувати свій фінансовий сектор». Китайський план зі зменшення обмежень пов’язаний із тиском західних урядів та бізнес-лобі, щоб прибрати інвестиційні бар’єри та правила, які обмежують діяльність зарубіжних компаній на місцевому ринку.
Президент США Дональд Трамп під час візиту до КНР сказав, що торгівля між двома країнами є несправедливою та потребує більшого доступу американських компаній до ринків Китаю.
«І США, і Китай матимуть квітуче майбутнє, якщо ми досягнемо рівня економічного ігрового поля. Зараз, на жаль, торгівля одностороння та несправедлива».
Нагадаємо, станом на вересень дефіцит торгового балансу США та Китаю склав $28,08 млрд. Експерти прогнозують, що профіцит Китаю з Сполученими Штатами зросте до $370 млрд в 2017 році з $347 млрд у 2016-му.
Як повідомлялось, візит Трампа до КНР посприяв підписанню угод американськими компаніями із китайською стороною на $250 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].