НБУ: Бізнес вивів понад $2 млрд дивідендів з України

НБУ: Бізнес вивів понад $2 млрд дивідендів з України

Ця сума становить майже 42% заявленого компаніями обсягу репатріації дивідендів

НБУ: Бізнес вивів понад $2 млрд дивідендів з України
Фото: Shutterstock

З червня минулого року, тобто з моменту скасування заборони на репатріацію дивідендів за 2014-2016 роки, бізнес вивів з України дивіденди іноземним інвесторам на суму $ 2,118 млрд. Ця сума становить майже 42% заявленого компаніями обсягу репатріації дивідендів. Про це повідомили УНІАН в прес-службі Нацбанку.

Дозволена гранична сума дивідендів до перерахування за кордон становить $ 5 млн на одну особу (емітента, депозитарної установи, іноземного інвестора) протягом місяця, в зв'язку з чим попит на валюту для репатріації дивідендів рівномірно розподілений в часі.

У травні 2017 року НБУ дозволив бізнесу виплачувати дивіденди іноземним інвесторам за 2014-2016 роки, при цьому максимальна сума відповідних перерахувань за кордон була збільшена в 5 разів – до $5 млн протягом місяця.

Раніше повідомлялось, що за даними НБУ, за останні п'ять років українські мігранти в різних країнах переказали через банки та міжнародні платіжні системи близько $30 млрд. Ця цифра не включає ще $5 млрд, які передавалися через посередників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло