Фонд гарантування провів перші успішні голландські аукціони
Середня знижка склала 71,8% від початкової ціни

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав виставляти на голландські аукціони активи банків, які ще жодного разу не торгувалися.
10 листопада на майданчику Prozorro. Продажі було заплановано 68 аукціонів, 45 з яких провались, оскільки не було покупців, проте 23 аукціони виявилися успішними. На торги виставлялися права вимог за кредитами «Фідобанку» та банку «Київська Русь», що забезпечені квартирами або земельними ділянками. Середня знижка склала 71,8% від початкової ціни. Тобто, Фонд гарантування виручив за куплені лоти 28,2% початкової вартості. Їх номінальний сумарний обсяг становив 8,95 млн грн, виручено – 2,52 млн грн.
Суть голландського аукціону полягає в тому, що протягом дня ціна падає на 80%, але потенційні покупці можуть в будь-який момент зупинити торги, або ж навіть підняти ціну після досягнення нею нижньої межі. Для проведення аукціону досить навіть одного учасника (боржник не допускається до торгів).
Більшість покупців чекали фінальної знижки (-80%), або передостаннього кроку аукціону (-79%), і лише кілька разів на етапі подачі закритих пропозицій відбувалося зростання ціни. Це зростання дозволило отримати Фонду додатково 428 тис. грн., збільшити середню ціну продажу лотів з 23,4% до 28,2%.
Нагадаємо, що раніше ФГВФО не зміг продати два лоти на голландських ауцкціонах. Ними були активи Ерде Банку та права вимоги за кредитним договором №92-КЛ, укладеним з юридичною особою. Ціна опускалася до 80% знижки, проте навіть за таких умов покупці не знайшлися.
Раніше Mind писав, що у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб офіційно визнали, що ідея з продажем активів виведених з ринку українських банків на американських торгових майданчиках First Financial Network і The Debt Exchange, Inc. зазнала краху. Дещо раніше Mind вже писав про те, чому широко розпіарений варіант реалізації майна ліквідованих банків великими пулами виявився безперспективним. Тепер, за словами очільника Фонду Костянтина Ворушиліна, всі активи, які входили до складу пулів, планується виставити на індивідуальні торги за балансовою вартістю. Фактично йшлося про так звані голландські аукціони.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].