Холдинг Косюка отримав 1,25 млрд грн дотацій з початку року

Холдинг Косюка отримав 1,25 млрд грн дотацій з початку року

Всього у вересні було виплачено 635 млн грн дотацій

Холдинг Косюка отримав 1,25 млрд грн дотацій з початку року
Фото: Shutterstock

За 9 місяців 2017 року компанії «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка отримали 1,25 млрд грн аграрних дотацій. Про це свідчать дані ДФС щодо одержувачів аграрних дотацій за вересень, пише Економічна правда.

Згідно зі статистикою ДФС, підприємства, що належать групі МХП, – ТОВ «Вінницька птахофабрика», ПрАТ «Миронівська ПФ», СТОВ «Старинська птахофабрика», ПрАТ «Оріль-Лідер», ДП «Перемога Нова» і ТОВ «Птахофабрика Снятинська Нова» – отримали 171 млн грн дотацій.

На другому місці продовжує залишатись група компаній «Укрлендфармінг» із 78 млн грн дотацій у вересні, або 12% від загального обсягу в місяці.

В цілому у вересні було виплачено 635 млн грн дотацій.

З початку року «Миронівський хлібопродукт» отримав 1,251 млрд грн аграрних дотацій, а «Укрлендфармінг» – 444 млн грн. На дві компанії припадає 49% усіх дотацій виплачених з початку року.

Нагадаємо: з метою частково компенсувати втрати виробників сільгосппродукції в зв'язку зі скасуванням спецрежиму з ПДВ і підтримати їх законодавці з 1 січня цього року вводять для сільгосптоваровиробників бюджетну дотацію. Вона полягає в тому, що сільгоспвиробникам, які будуть внесені до Реєстру одержувачів бюджетної дотації, частину ПДВ, сплачену ними до бюджету,  повертатимуть на поточний рахунок. Одержувачами бюджетної дотації можуть бути лише сільгосппідприємства – платники ПДВ.

17 серпня «Миронівський хлібопродукт» опублікував звіт про фінансові результати за перше півріччя 2017 року. Чистий прибуток компанії склав $210 млн, що дозволило в 2017 році компанії виплатити власникам $78 млн дивідендів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті