mind
Уряд проти скасування автоматичної реєстрації податкових накладних

Уряд проти скасування автоматичної реєстрації податкових накладних

Мінфін вважає, що законопроект щодо внесення змін в роботу системи моніторингу ризиків з ПДВ створить паралельний механізм, який матиме великі корупційні ризики

Уряд проти скасування автоматичної реєстрації податкових накладних
Фото pixabay.com

Уряд не підтримує Законопроект щодо внесення змін до роботи Системи моніторингу ризиків з ПДВ, ініційований Комітетом ВРУ з податкової та митної політики. Законопроект передбачав модифікацію системи зупинки реєстрації податкових накладних, розробленої Комітетом Верховної Ради з питань податкової та митної політики. 

Про це йдеться у повідомленні прес-центру Міністерства фінансів.

Наразі головним критерієм, відповідно до якого відбувається призупинення податкових накладних у Реєстрі, є перевірка на наявність ознак ризиків штучного зменшення податкових зобов’язань. Наразі призупиняється лише 0.3% поданих податкових накладних. Також Мінфін та ДФС постійно моніторять критерії та оперативно доопрацьовують їх, якщо виникає така необхідність.

Американська торгівельна палата, Європейська бізнес асоціація, Українська зернова асоціація, Коаліція за детінізацію, Спілка українських підприємців стурбованість стосовно можливості ухвалення цього законопроекту та його негативних наслідків для добросовісних платників податків.

Мінфін вважає, що законопроект Комітету з податкової політики щодо внесення змін в роботу системи моніторингу ризиків з ПДВ створить паралельний механізм, який матиме великі корупційні ризики, коли регіональна податкова “за власним бажанням” може зупинити податкову накладну. 

Також Міністерство фінансів стверджує, що скасування автоматичної системи зупинення реєстрації податкових накладних з ознаками фіктивності призведе до прямих втрат бюджету. Скасування роботи системи також призведе до зменшення росту надходжень ПДВ до бюджету. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті