З початку року «Укрзалізниця» зазнала збитків від розкрадань на суму 44 млн грн

З початку року «Укрзалізниця» зазнала збитків від розкрадань на суму 44 млн грн

«Укрзалізниця» ініціює посилення відповідальності за пошкодження залізничної інфраструктури

З початку року «Укрзалізниця» зазнала збитків від розкрадань на суму 44 млн грн
Фото: Shutterstock

З початку цього року «Укрзалізниця» зазнала збитків від розкрадань на суму 44 млн грн. Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

«Наразі інфраструктура «Укрзалізниці» майже щодня зазнає пошкоджень внаслідок дій сторонніх осіб. Зловмисники викрадають кабель залізничної сигналізації та зв’язку, дросель-трансформатори, розбирають обладнання верхньої будови колії, через вандалізм страждають вікна пасажирських поїздів та лінзи світлофорів тощо. Щороку ця ситуація погіршується, і залізничникам усе складніше власними силами забезпечувати збереженість інфраструктури та вантажів. Так, у 2015 році залізниця зазнала збитків від розкрадань на загальну суму 35 млн грн, у 2016 році – понад 50 млн грн та за 9 місяців 2017 року – понад 44 млн грн», – йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, тільки 53% такого роду втручань розцінюються як злочини. Невелика частина таких правопорушень доходить до розглядання судовими інстанціями і винесення відповідного рішення.

Найближчим часом «Укрзалізниця» разом з фахівцями Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Мінекономрозвитку і Мінінфраструктури у відповідному законопроекті розробить можливість застосування окремих статей кодексу про адміністративні правопорушення для посилення відповідальності за втручання в роботу залізничного транспорту. Відповідний проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за пошкодження залізничної інфраструктури» обговорили на нараді фахівці «Укрзалізниці» та Міністерства інфраструктури.

Раніше повідомлялось, що до кінця 2017 року «Укрзалізниця» збирається замінити 127 стрілочних переводів. Наразі компанія має намір відремонтувати 300 км рейок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті