mind
США накладають санкції на українські компанії з російським корінням

США накладають санкції на українські компанії з російським корінням

Нові санкції почнуть діяти з 29 січня 2018 року

США накладають санкції на українські компанії з російським корінням

Аналітична система YouControl оприлюднила перелік українських компаній з російським корінням, причетних до торгівлі зброєю, які потраплять під санкції Сполучених Штатів. Про це йдеться в прес-релізі компанії.

Державний департамент США наклав санкції на 39 російських компаній. Серед них є і українські компанії, які мають у засновниках російські компанії з санкційного списку: ВАТ «Концерн Іжмаш», АТ «Іжевський механічний завод» та АТ «Російська літакобудівна корпорація «Міг».

Обмеження передбачають заборону юридичним та фізичним особам з США вести з ними будь-які справи, володіння майном у США, видачі віз на в’їзд до США керівництву компанії та її контрольним акціонерам.

До загального списку потрапило сім українських компанії, діяльність чотирьох з яких вже припинено, а три – продовжують працювати.

Українські компанії «Іжмислзброя» та «Дніпро-Іж-Сервіс» займаються оптовою торгівлею, зокрема зброєю, обслуговуванням та ремонтом транспортних засобів, операціями з нерухомим майном. 

«Пансіонат Зеніт», готель, який знаходиться в окупованому Криму, є дочірнім підприємством АТ «Російська літакобудівна корпорація «Міг».

Юристи радять іноземним компаніям бути обережними і не розпочинати господарських відносин з компаніями, які перебувають під міжнародними санкціями. Така співпраця загрожує обмеженнями на експорт товарів з США, забороною на отримання будь-яких фінансових послуг у США та залучення фінансування за участі американських банків.

Аліна Плющ, радник юридичної фірми Sayenko Kharenko, зазначає, що санкції, які ввів Держдеп США, мають найбільшу обмежувальну силу, і «якщо українська компанія співпрацюватиме з бізнесом під санкціями і якщо таку співпрацю визнають вагомою –  тоді президент США накладає санкції на цю компанію. І це не право президента, а його обов’язок. Вид обмежень може бути різним – блокування активів порушника, відміна його  договорів, ризик бути оштрафованим на суму до $2 млн або потрапити у в'язницю терміном до 20 років. Саме на $2 млн доларів оштрафували компанію Exxon (одна з найбільших нафтових корпорацій у США) влітку 2017 року за ділову активність з компанією «Роснефть».

Нагадаємо, Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США заборонило громадянам сприяти Росії у глибоководній розробці, видобутку нафти, проектах, пов’язаних зі сланцевим газом. Нові обмеження стосуватимуться проектів, які розпочнуться після 29 січня 2018 року.

Як повідомлялось, нові американські санкції ставлять під загрозу закордонні нафтові проекти російських компаній. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті