Ринок сільгосптехніки оцінюється у $600 млн – УКАБ

Ринок сільгосптехніки оцінюється у $600 млн – УКАБ

Близько 30% техніки у фермерів – застаріла

Ринок сільгосптехніки оцінюється у $600 млн – УКАБ
Фото shutterstock

Обсяг ринку сільськогосподарської техніки в Україні в грошовому значенні оцінюється приблизно в $600 млн. Таку цифру озвучив заступник генерального директора Українського клубу аграрного бізнесу зі взаємодії з органами державної влади Роман Граб.

За його словами, 30% сільськогосподарської техніки незалежних сільськогосподарських підприємств застаріла і потребує заміни. Оновлення існуючої технологічної бази відбувається переважно завдяки імпортним постачанням.

«За результатами державної підтримки у 2017 році компенсацію отримали 96 ферм, 149 одиниць техніки та обладнання було придбано та $439 000 було компенсовано. Крім того, у 2018 році державна підтримка для фермерів продовжуватиме діяти, включаючи придбання сільськогосподарської техніки», – зазначив Роман Граб.

За його прогнозами, у 2018 році доступ до фінансових ресурсів для багатьох залишатиметься складним через високі процентні ставки, які пропонуються кредитними установами.

«Напередодні виборів 2019 року в країні очікується політична стабільність для бізнесу протягом 2018 року. Оскільки відкриття ринку землі відкладається на деякий час, у 2018 році фермери зможуть інвестувати в обладнання, а не купувати землю», – сказав він. Експерт прогнозує, що водночас рівень інвестицій у сектор, як зовнішній, так і внутрішній, продовжуватиме зростати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло