ЄБA: Кабмін переписав Стратегію реформування лісогосподарства під нового держмонополіста

ЄБA: Кабмін переписав Стратегію реформування лісогосподарства під нового держмонополіста

У новій редакції Стратегії реформування лісогосподарства пропонується ліквідувати всі лісогосподарські підприємства, а їх функції передати новоствореному суб’єкту господарювання

ЄБA: Кабмін переписав Стратегію реформування лісогосподарства під нового держмонополіста
Фото pixabay.com

Кабінет міністрів України ухвалив Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року. У Європейській Бізнес Асоціації, яка брала участь у розробці документа, заявили, що до стратегії були кулуарно внесені суттєві правки.

«Відповідно до інформації, що шириться серед засобів масової інформації та гравців ринку, редакція прийнятої Стратегії суттєво відрізняється від тієї, яка напрацьовувалась робочою групою при Державному агентстві лісових ресурсів України, членами якої були представники Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації», – наголошують у ЄБА.

Представники Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації переконані, що це рішення несе в собі значні корупційні ризики, суперечить загальнодержавній реформі децентралізації, може призвести до зупинок заготівлі деревини та стати передумовою для подальшої приватизації державних лісів.

Зокрема, Стратегією тепер передбачається передача функцій здійснення господарської діяльності у сфері лісового та мисливського господарства новоствореному суб’єкту господарювання державної власності з корпоративними правами (більш імовірною формою господарювання у такому випадку є акціонерна компанія) із ліквідацією всіх лісогосподарських підприємств.

«Представники Комітету висловлюють побоювання, що на відміну від варіанту Стратегії, який був розроблений робочою групою та оприлюднений для громадського обговорення на сайті Агентства, з тексту Стратегії зникли основні принципи реалізації, які передбачали, серед іншого, що ліси не можуть бути надані в концесію та оренду», – йдеться у повідомлені ЄБА.

Раніше Комітет вже висловлював свою позицію щодо неприпустимості передачі лісових господарств у концесію.

Асоціація направила звернення до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка.

У своєму листі компанії – члени Асоціації наголосили, що вважають за неприпустиме приймати стратегічні рішення щодо напрямів реформування лісового господарства без детального економічного аналізу, мінімізації ризиків, а також всебічного експертного обговорення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті