ФГВФО вперше успішно провів голландський аукціон на 12 млн грн

ФГВФО вперше успішно провів голландський аукціон на 12 млн грн

До березня 2018 року фонд планує продати 1448 лотів із номінальною вартістю у 13,9 млрд грн

ФГВФО вперше успішно провів голландський аукціон на 12 млн грн
Фото: Shutterstock

Від 30 жовтня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за результатами 66 торгів на ProZorro виручив 11,9 млн грн. Аукціони проводилися за голландською моделлю. Про це йдеться у повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

У повідомленні йдеться про те, що нова для країни модель торгів прискорює процедуру продажів активів збанкрутілих банків. Ціна деяких активів після старту знизилися до 20% від початкової лише за один день. Для порівняння: для звичайних аукціонів аналогічний процес тривав би 3–8 місяців.

Після етапу зниження ціни працює «англійська» частина торгів з грою на підвищення. На цьому етапі кожен з потенційних покупців може перекрити більш високою пропозицією найпершу ставку. У багатьох випадках рівень конверсії (співвідношення загальної суми заборгованості до ціни продажу) за результатами успішних аукціонів склав  близько 26%.

Зараз графік аукціонів за голландською моделлю розпланований до березня 2018 року. За цей час ФГВФО має намір продати через платформу ProZorro 1448 лотів із номінальною вартістю у 13,9 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що попиту серед нерезидентів на українські проблемні активи за більш-менш прийнятною ціною немає. Враховуючи те, що терміни ліквідації банків завершуються переважно у найближчі два роки, активи, ймовірно, будуть продані на внутрішньому ринку. Швидше за все, ціна на такі активи буде вкрай низькою. Згідно з голландською моделлю лоти, не продані через РroZorro, будуть «пакетуватись» у пули, після того як ціна на них знизиться до 20%. А тоді вже їх продаватимуть за моделлю голландського аукціону і, вірогідніше всього, за копійки. Подробиці щодо провальних торгів проблемними активами ви можете дізнатися в матеріалі Mind «Американська мрія: чому продаж проблемних активів закінчився провалом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло