Захворіло у світі
11,910,220
Померло у світі
545,728
Вилікувалось у світі
6,505,587
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
ЄС оштрафував японських постачальників пасків та подушок безпеки за участь у злочинному картелі

ЄС оштрафував японських постачальників пасків та подушок безпеки за участь у злочинному картелі

Усі п’ять компаній визнали, що порушили антимонопольні правила ЄС та погодились сплатити штраф у розмірі 34 млн євро

ЄС оштрафував японських постачальників пасків та подушок безпеки за участь у злочинному картелі
фото з pixabay.com

Єврокомісія оштрафувала п’ять японських постачальник обладнання для забезпечення безпеки автомобілів на 34 млн євро за порушення антимонопольних правил ЄС. Про це повідомляє EUbusiness.

Компанії Tokai Rika,Takata, Autoliv,Toyoda Gosei та Marutaka були оштрафовані за участь в одному або кількох із чотирьох картелів за постачання автомобільних пасків безпеки, подушок безпеки та кермових коліс японським автовиробникам.

Усі п’ять компаній визнали свою участь у картелях та погодились сплатити штраф.

«Ремені та подушки безпеки захищають життя кожного дня і мають важливе значення для всіх автомобілів в ЄС, – сказала комісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер. – П’ять постачальників, яких було сьогодні оштрафовано, змовились, щоб максимізувати прибутки від продажів цих компонентів. Ці автозапчастини, які купували виробники та використовували в автомобілях, що продаються в Європі, мають потенційний вплив на користувачів, навіть якщо картель організовано за межами Європи».

Повідомляється, що п’ять постачальників компонентів обмінялись конфіденційною інформацією щодо постачання пасків і подушок безпеки та рульових коліс японським автовиробникам Toyota, Suzuki та Honda в Європейській економічній зоні (ЕЕА). Координація їх діяльності відбувалась головним чином в Японії під час зустрічей постачальників у ресторанах та готелях, а також через електронне листування.

Комісія вважає, що картель мав значний вплив на клієнтів з ЄС, оскільки кожна одинадцята машина в Європі – японського виробництва. 

Як повідомлялось, через потенційно дефективні інфлятори подушок безпеки, виготовлені компанією Takata, чотирьом провідним автовиробникам довелось відкликати 16 млн автомобілів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті