Гроші від держави на первинному рівні отримуватиме лікарня, а не лікарі – Єжи Міллер

Гроші від держави на первинному рівні отримуватиме лікарня, а не лікарі – Єжи Міллер

Менеджмент лікарень самостійно, без державного втручання, встановлюватиме пріоритети у витраті цих коштів

Гроші від держави на первинному рівні отримуватиме лікарня, а не лікарі – Єжи Міллер
Фото: pixabay.com

В рамках медреформи кошти від держави за лікування пацієнтів будуть отримувати медичні заклади, а не безпосередньо лікарі. Про це в інтерв’ю Mind повідомив Єжи Міллер, член Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні при КМУ, який відповідає за напрямок медичної реформи.

«Лікарю гроші буде платити роботодавець. У рамках реформи ми говоримо про автономізацію медустанов. Тому що важливо, щоб рішення щодо витрат було в руках установи. Тільки менеджмент лікарні всередині неї може вирішити, що зараз у пріоритеті – запросити хорошого фахівця, з яким пацієнти готові підписувати декларації, або зайнятися ремонтом, і що може почекати. Держава вже не вникатиме, як всередині медустанови розподіляються й витрачаються гроші», – пояснює Єжи Міллер.

Нагадаємо, впровадження медичної реформи в Україні з 2018 року передбачає зміну моделі державного фінансування медицини. Так, замість діючого фінансуванням за принципом кількості ліжко-місць, буде діяти принцип «гроші ходять за пацієнтом». Це означає, що держава платитиме за кількість пацієнтів, яких обслужив лікар протягом року (на первинному рівні), або за конкретні надані лікарями послуги (на вторинному та третинному рівні).

На первинному рівні держава виплатить поліклінікам кошти у розмірі 370 грн на рік на одного пацієнта. У цю суму увійдуть послуги з консультації, лікування, діагностики, а також вартість обслуговування, ремонту медичного закладу, комунальні послуги, закупівля медичного обладнання і т. д. Водночас до даного тарифу будуть застосовуватись підвищувальні вікові коефіцієнти – для старих та дітей ця сума буде більшою, зазначає пан Міллер.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло