Захворіло у світі
11,910,220
Померло у світі
545,728
Вилікувалось у світі
6,505,587
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
Ірландія може заблокувати переговори щодо Brexit

Ірландія може заблокувати переговори щодо Brexit

Основною проблемою є відсутність прогресу щодо питання жорсткого кордону з Північною Ірландією

Ірландія може заблокувати переговори щодо Brexit
фото Shutterstock

Чиновники Великобританії намагаються пришвидшити переговори щодо Brexit, але Ірландія може не просто ветувати процес, а й заблокувати кінцеве рішення наступного місяця, якщо вважатиме це за потрібне. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Уникнення утворення жорсткого кордону з Ірландію є одним із трьох ключових моментів Brexit, які потребують досягнення «достатнього прогресу» для того, щоб ЄС перейшов до обговорення майбутніх відносин Великобританії із блоком. Для цього ірландська влада хоче отримати письмове зобов’язання від Британії стосовно прикордонного питання.

Ірландія вимагає, щоб Великобританія залишалась частиною митного союзу після виходу з ЄС, для того щоб уникнути встановлення жорсткого кордону.

Британія прагне ініціювати обговорення майбутньої торгової угоди на саміті лідерів ЄС, який відбудеться наступного місяця, не зумівши досягти компромісу з цього питання у жовтні. Прем’єр-міністр Тереза Мей уже підготувала пропозицію щодо виходу країни зі складу блоку і обидві сторони вже досягли певного прогресу стосовно прав громадян ЄС та інших питань після «розлучення».

Нагадаємо, Великобританія опустилась на 6-е місце в рейтингу найбільших економік світу. Уповільнення економіки пов’язано з процесом виходу країни зі складу ЄС. Курс національної валюти суттєво погіршився, споживчі затрати сповільнились, а ціни зросли. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті