Нацкомісія хоче скасувати ПДВ для роумінгу

Нацкомісія хоче скасувати ПДВ для роумінгу

Відповідний законопроект погоджений і спрямований до профільного комітету Ради

Нацкомісія хоче скасувати ПДВ для роумінгу
Фото: Shutterstock

Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації розробила законопроект, який передбачає внесення послуг міжнародного зв'язку та роумінгу в список операцій, що підлягають оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою. Про це повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

«Втрати галузі телекомунікацій, пов'язані з дискримінаційним оподаткуванням експорту телеком-послуг, склали в 2016 році 440 млн грн і орієнтовно 460 млн грн у 2017-му. Така ситуація не відповідає вимогам міжнародного та національного права», – зазначив мобільний оператор lifecell.

У Vodafone пообіцяли, що обнулення ставок дасть можливість інвестувати більше коштів у 3G і 4G.

На думку глави НКРЗІ Олександра Животовського, скасування ПДВ безпосередньо не вплине на вартість роумінгу: мобільні оператори встановлюватимуть ціни на свій розсуд. Однак за його словами, з Мінфіном переговори не велися і можна очікувати на будь-який розвиток подій.

Проект узгоджений і направлений до профільного комітету Ради.

Раніше повідомлялось, що у Європейському парламенті було запропоновано скасування плати за роумінг у мобільному зв’язку поміж Європейським союзом і Україною, Молдовою та Грузією, а також створення трастового фонду для інвестицій в Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті