Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Північна Корея: нова балістична ракета може завдати удару по США

Північна Корея: нова балістична ракета може завдати удару по США

«Хвасон-15» досягла висоти у 4475 км та пролетіла 950 км під час 53-хвилинного польоту

Північна Корея: нова балістична ракета може завдати удару по США
фото Shutterstock

Північна Корея заявила, що провела успішне випробування нової потужної балістичної ракети, радіус дії якої охопить усю материкову частину США, і таким чином стала ядерною державою, як давно мріяла. Про це повідомляє Reuters.

Запуск ракети відбувся в середу, 29 листопада, через тиждень після того, як американський президент Дональд Трамп повторно вніс КНДР до списку країн – спонсорів тероризму, що в свою чергу дозволить вводити проти країни більше санкцій.

Північна Корея провела десятки випробувань балістичних ракет під керівництвом свого лідера Кім Чен Ина, порушуючи міжнародні санкції. У вересні відбулось потужне ядерне випробування.

Північна Корея заявила, що нова потужна ракета досягла висоти у 4475 км, що вдесятеро перевищує висоту міжнародної космічної станції, та пролетіла 950 км під час свого 53-хвилинного польоту.

У заяві Північна Корея назвала себе «відповідальною ядерною державою», підкресливши, що її стратегічну зброю було розроблено, щоб захистити себе від «політики американського шантажу та ядерної загрози».

Багато експертів з ядерних питань вважають, що Північна Корея ще не довела, що здолала всі технічні перепони, наприклад, можливість надійно кріпити боєголовку на міжконтинентальну балістичну ракету, але, скоріше всього, скоро це відбудеться.

«Нам це не подобається, але нам треба навчитись жити з усвідомленням того, що КНДР може націлити ядерну зброю на США», – сказав Джеффрі Льюіс, голова Програми нерозповсюдження в Східній Азії в Інституті Міддлбері стратегічних досліджень. 

Південна Корея напередодні попереджала, що її північний сусід може закінчити ядерну програму вже цього року. Японія також зафіксувала радіосигнали, які свідчили про підготовку до запуску нових балістичних ракет у КНДР. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті