ЄБРР надасть додаткові 18 млн євро на енергоефективність у ЖКХ

ЄБРР надасть додаткові 18 млн євро на енергоефективність у ЖКХ

Кошти нададуть під програму IQ energy

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть додаткове фінансування у розмірі 18 млн євро під програму IQ energy, призначену для підтримки інвестицій в енергоефективність, йдеться у прес-релізі ЄБРР.

Як зазначається, субкредити в розмірі 10 млн євро і 7 млн євро нададуть існуючим партнерам у програмі IQ energy – відповідно УкрСиббанку та ОТП Банку. Також в рамках цієї програми буде відкрито кредитний ліміт до 1 млн євро для нового банку-партнера Креді Агріколь.

Зазначені три банки на отримані кошти, зможуть підтримати понад 18 тис. проектів фізичних осіб-позичальників та ОСББ, які планують реалізувати широкий спектр заходів з енергоефективності.

Позичальники, які відповідатимуть критеріям участі у програмі, зможуть отримати кредити на підвищення енергоефективності. Відповідні проекти можуть включати теплоізоляцію стін, дахів і підлоги на перших поверхах; встановлення сучасних енергоефективних вікон, котлів на газі та біомасі; модернізацію систем теплопостачання; встановлення теплових систем на сонячній енергії та багато інших заходів.

Як повідомляв Mind.ua, розмір компенсації за кредитами, отриманими для реалізації енергоефективних заходів в рамках програми IQ Energy, ЄБРР в липні поточного року збільшив до 35% від суми кредиту з 15% і 20% раніше.

Водночас, на початок березня 2017 року обсяг кредитів під IQ Energy становив близько 30 млн грн.

Програма IQ energy розроблена ЄБРР і фінансується партнерством Е5Р за підтримки Євросоюзу, Шведського агентства з міжнародного співробітництва та розвитку (Sida) та Федерального міністерства фінансів Австрії.

Метою програми є підвищення енергоефективності українського житлового сектора. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла – 15 млн євро.

ЄБРР, з початку діяльності в Україні з 1993 року, взяв на себе зобов'язання щодо надання майже 11,6 млрд євро в рамках 383 проектів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті