Біопаливо у бензинах має складати не менше 3,4% – законопроект

Біопаливо у бензинах має складати не менше 3,4% – законопроект

Депутати пропонують закріпити частку місткості біопалива у бензинах з 2019 року

Біопаливо у бензинах має складати не менше 3,4% – законопроект
Фото: Shutterstock

Місткість біокомпонентів у бензинах має бути не менше, ніж 3,4% з 2019 року, та 4,8% з 2020 року, а для дизельного пального – не менше 2,7% з 2019 року. Також планується ввести штрафні санкції для порушників цих норм на рівні 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (НМДГ) на кожен 1 Гдж різниці між встановленим обсягом обов'язкової частки біокомпонентів у загальному річному обсязі продажу палива, та до 500 неоподаткованих мінімумів – за несвоєчасне інформування учасниками ринку відповідних державних органів контролю у цій сфері, пропонує група депутатів.

Відповідний проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку сфери виробництва рідкого палива з біомаси та впровадження критеріїв сталості рідкого палива з біомаси та біогазу, призначеного для використання в галузі транспорту, зареєстровано днями в Раді.

«…варто відмітити, що ряд олійно-жирових комбінатів, які займаються переробкою олійних культур, можливо задіяти у сфері виробництва біодизелю, який на сьогодні в Україні в промислових масштабах не виробляється. Ці можливості відкривають перспективи застосування на транспорті біоетанолу та біодизелю власного виробництва», – йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Як вказують автори проекту, аналіз українського законодавства показав, що зміни, якими регулювався обсяг вмісту біосировини у пальному, втратили чинність. До того ж вони «не мали впливу на розвиток ринку виробництва рідкого біопалива та носили безсистемний характер, оскільки не була створена система обліку та контролю за дотриманням суб’єктами господарювання на ринку моторних палив норм щодо вмісту біокомпонентів у паливі моторному та відсутня відповідальність за їх невиконання».

Зазначається, що у 2015 році втратив чинність відповідний закон, яким передбачалось у 2014-2015 роках закріпити обов’язковий вміст біоетанолу в бензинах моторних, що виробляються та/або реалізуються на території України, не менш як 5% (об’ємних), а з 2016 року – обов’язковий вміст не менш як 7% (об’ємних). 

Як повідомляв Mind, транспортне управління Лондона з 27 листопада планував перевести частину автобусів, які здійснюють міські перевезення, на біодизельне паливо, виготовлене зі спитої кави.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло