Зняття мораторію на продаж землі пропонують перенести на 2019 рік

Зняття мораторію на продаж землі пропонують перенести на 2019 рік

МВФ відтермінував земельну реформу на 2018 рік

Зняття мораторію на продаж землі пропонують перенести на 2019 рік
фото Shutterstock

Перенести зняття мораторію з продажу сільськогосподарських земель з 1 січня 2018 року на 1 січня 2019 року, у зв’язку з неготовністю суспільства та національного законодавства до введення продажу землі, пропонує група народних депутатів.

«…вказана дата (1 січня 2018 року. – Mind) сприймається населенням як дата введення земель сільськогосподарського призначення у вільний обіг, що широко використовується популістськими силами для розхитування суспільства. В той же час на сьогодні ідея вільного ринку сільськогосподарських земель суспільством в більшості не підтримується», – зазначається у пояснювальній записці до відповідного законопроекту, зареєстрованого в Раді.

Як пояснили автори проекту, мораторій на продаж земель, згідно з національним законодавством, має бути знятий з 1 січня 2018 року, але не раніше набрання чинності законом України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який досі не прийнято.

Як повідомляв Mind із посиланням на постійного представника МВФ Йоста Люнгмана, українську земельну реформу лише відтерміновано. «Ми не відмовилися від земельної реформи. Вона залишається ключовим елементом програми... Ми погодилися відкласти земельну реформу як критерій для перегляду програми МВФ з 2017 на 2018 рік», – сказав він.

Більше про аграрну реформу читайте в матеріалі Mind «Путівник з перетворень: в якому стані аграрна реформа».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті