Економічна спроможність домогосподарств знижуватиметься – Центр Разумкова

Економічна спроможність домогосподарств знижуватиметься – Центр Разумкова

Купівельна спроможність та економічна стійкість домогосподарств слабшатиме у січні-лютому 2018 року

Значення індексу поточної економічної спроможності (Індексу) у листопаді 2017 року знизилося порівняно з жовтнем на 4,5 пункту, до 92,9 бала, повідомляє Український центр економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова.

«Зважаючи на очікуване осінньо-зимове ускладнення економічної ситуації (зокрема, підвищення девальвації та інфляції, погіршення оплати житлово-комунальних послуг, зниження сезонної зайнятості) упродовж перших двох місяців 2018 року слід очікувати подальшого зниження значення Індексу», – йдеться у повідомленні.

У Центрі також підкреслили, що слабка економічна динаміка, утримання заборгованостей, недоступність кредитних ресурсів не дозволяють підтримувати стійку позитивну динаміку економічної спроможності населення.

Індекс поточної економічної спроможності, запроваджений Центром Разумкова, характеризує (інтегрує) не лише традиційно розглядувану купівельну спроможність населення, але й економічну стійкість – здатність «усередненого» домогосподарства до життєдіяльності за умови втрати джерел поточного доходу впродовж певного періоду часу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло