Українська ГТС прокачала удвічі більше газу до ЄС, ніж перший російський «потік»

Українська ГТС прокачала удвічі більше газу до ЄС, ніж перший російський «потік»

«Північний потік – 2» загрожує українській ГТС втратою інвестиційної привабливості

Українська ГТС прокачала удвічі більше газу до ЄС, ніж перший російський «потік»
Фото: Shutterstock

Українська газотранспортна система прокачала в два рази більше транзитного російського газу в країни ЄС, ніж «Північний потік – 1» за весь час роботи. Російський «потік» прокладений в обхід території нашої країни по дну Балтійського моря, повідомляє УНІАН.

За інформацією Nord Stream AG, починаючи з листопада 2011 року (початок експлуатації першої нитки «Північного потоку – 1») і по 30 листопада 2017 року обхідним маршрутом було прокачано 200 млрд кубометрів газу.

«Укртрансгаз» повідомив, що за цей же період Україна забезпечила транзит 400,5 млрд кубометрів російського газу до Європи.

Наразі російський газовий монополіст «Газпром» і його партнери ведуть будівництво «Турецького потоку», який проходить по дну Чорного моря, а також вони мають намір побудувати «Північний потік – 2».

Одна з ниток «Турецького потоку», яка транспортуватиме газ до ЄС, матиме потужність 15,7 млрд кубометрів на рік. Проект «Північний потік – 2» передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Новий трубопровід планується побудувати поруч з «Північним потоком – 1», який вже існує. За оцінками «Нафтогазу України», будівництво обхідних маршрутів може позбавити Україну доходу від транзиту газу, які в 2017 році становитимуть $3 млрд, а також знизить інвестиційну привабливість ГТС.

Щоб цього не допустити, в «Нафтогазі» запропонували створити консорціум (за участю європейських партнерів) з управління українською ГТС, а також пропонують знизити ставку тарифу на транзит російського газу після 2019 року (закінчення діючого контракту з «Газпромом»). Також в «Нафтогазі» неодноразово підкреслювали, що «Газпром» не виконує контрактні зобов'язання, згідно з якими він має транспортувати через територію України 110 млрд кубометрів газу на рік.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло