Біткойн – одна з трьох найбільших фінансових бульбашок за всю історію – аналітики

Біткойн – одна з трьох найбільших фінансових бульбашок за всю історію – аналітики

Вони вважають, що ця бульбашка скоро лопне, і не рекомендують вкладати в біткойн інвестиції

Біткойн – одна з трьох найбільших фінансових бульбашок за всю історію – аналітики
фото Shutterstock

Компанія з дослідження ринків Birinyi Associates порівняла масштаби злету вартості біткойна з відомими випадками фінансових бульбашок за всю історію. Виявилося, що криптовалюта вже обійшла за своїми розмірами Nasdaq і Qualcomm, повідомляє HighTech.

Аналітики Birinyi Associate склали графік 10 найбільших фінансових бульбашок в історії. Якщо припускати, що біткойн – це теж бульбашка, то в рейтингу він посідає третє місце.

На першому – фінансова схема щодо розвитку долини Міссісіпі в XVIII столітті, на другому – ситуація з акціями Qualcomm в 1998-1999 роках, коли їх вартість підскочила за один день на 31%.

Нафта, Dow Jones, Nasdaq, срібло і японська фінансова бульбашка вже поступаються біткойну. У цей ряд можна додати і тюльпанову лихоманку в Голландії, однак точних фінансових даних про неї немає.

Глава Birinyi Associates Ласло Біріне вважає, що біткойн – це бульбашка, тому не рекомендує інвестувати в криптовалюту. «Зізнаюся, ми трохи поторгували біткойнами. Але я б не став ризикувати і робити інвестиції», – зазначив він в інтерв'ю CNBC.

Про неймовірні масштабах біткойн-бульбашки пише і Bloomberg. За підрахунками аналітиків, біткойн вже в чотири рази обійшов за вартістю акції доткомів (компаній, що працюють виключно в Інтернеті – ред.) на їх піковому показнику.

З 1997 по 2000 роки акції доткомів залучили через IPO $44 млрд. Біткойн розколовся на кілька валют. Так, Bitcoin Cash оцінюється в $28 млрд, а Bitcoin Gold – в $6 млрд. Ці суми поступово наближаються до доткомівських показників. Більше того, існує ще ефір з капіталізацією в $46 млрд, а також сотні інших криптовалют.

Нагадаємо, курс біткойна наприкінці листопада різко вистрелив угору – до $11 000.

Зараз його вартість, згідно з даними CoinDesk, складає $11 628.

Між тим у Сполучених Штатах офіційно дозволили торгувати ф’ючерсами на біткойн – дозвіл отримали дві криптовалютні біржі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті