Новий Верховний суд став розпорядником майна вищих спецсудів

Новий Верховний суд став розпорядником майна вищих спецсудів

Майно вищих спецсудів передано у відання Верховного Суду

Новий Верховний суд став розпорядником майна вищих спецсудів
Фото Shutterstock

Кабінет міністрів закріпив за новим Верховним судом майно вищих спеціалізованих судів та старого Верховного суду, що ліквідуються з 15 грудня – від початку роботи нового Верховного суду України. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, відповідним розпорядженням №841 від 1 грудня 2017 року уряд закріпив за Верховним Судом на праві оперативного управління державне майно Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, що ліквідуються.

Як зазначено у поясненні до документу, таке рішення сприятиме забезпеченню належних умов для роботи новоствореного Верховного суду.

Як повідомляв Mind, 3 жовтня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №6232 про внесення змін до низки кодексів, який запускає судову реформу. Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав цей закон 30 жовтня, а 22 листопада документ було підписано президентом.

Закон вводиться в дію з дня роботи Верховного Суду України (ВСУ), яка розпочнеться з 15 грудня 2017 року, згідно з відповідним рішенням його Пленуму від 30 листопада 2017 року.

Законом введено нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві та внесено зміни в правила кримінального процесу. Так само передбачено впровадження системи «електронного суду», що спростить комунікацію з судом і зменшить витрати на утримання судової системи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті