mind
Порошенко та Лагард обговорили боротьбу з корупцією в Україні

Порошенко та Лагард обговорили боротьбу з корупцією в Україні

Представник МВФ закликала посилити незалежність НАБУ та САП і створити Антикорупційний суд

Порошенко та Лагард обговорили боротьбу з корупцією в Україні
фото Shutterstock

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард і президент України Петро Порошенко в ході телефонної розмови домовилися посилити незалежність Національного антикорупційного бюро та скоординували підходи щодо створення Антикорупційного суду в Україні.

Після розмови Лагард опублікувала заяву на сайті МВФ.

«Я мала конструктивну та відкриту дискусію з президентом України Петром Порошенком стосовно зусиль України у боротьбі з корупцією, яку очікує українська спільнота та яка має вирішальне значення для підвищення прозорості та підзвітності і створення умов для стійкого росту».

Лагард підкреслила, що «розслідування та оперативний розгляд випадків корупції має вирішальне значення для досягнення цих цілей та підтримки довіри громадськості». У зв’язку з цим сторони домовилися щодо необхідності «збереження незалежності та підвищення оперативного потенціалу НАБУ та Спеціальної прокуратури».

І Лагард, і Порошенко погодилися, що швидке створення Антикорупційного суду є важливим доповненням до цих зусиль.

«Я завірила президента у тому, що МВФ готовий і надалі продовжувати підтримувати Україну наряду з іншими міжнародними партнерами у боротьбі з корупцією та закликала владу прискорити здійснення реформ, необхідних для подальшого покращення перспектив економіки України та її людей», – сказала вона. 

Нагадаємо: Європейська служба зовнішніх дій днями звинуватила Генеральну прокуратуру України в тому, що вона загострює ситуацію у сфері боротьби з корупцією і послаблює можливості НАБУ.

Держдеп США також засудив зрив Генпрокуратурою операції НАБУ та попередив, що США стривожені ефективністю боротьби з корупцією в Україні.

Дізнатись більше про конфлікт між силовими органами можна з матеріалу Mind: «Стежка війни: чому НАБУ та ГПУ знов ввійшли у спаринг». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті